przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

APEL - "Szczepmy się"

23 Grudnia 2021
Mieszkańcy Poręby

            Od dwóch lat, Polska podobnie jak większość państw całego świata  zmaga się z pandemią wirusa SARS-CoV-2. Niestety, wyniki tej walki są dla naszego społeczeństwa porażające i druzgocące. Fakt, że w tym okresie czasu, około 80.000 naszych współobywateli, ponad przeciętną statystyczną zmarło, świadczy o rozmiarach pandemii i jej tragicznych skutkach oraz konieczności podejmowania zdecydowanych, odważnych oraz bezkompromisowych decyzji przez władze państwowe w celu jej zniwelowania. Poręba nie jest niestety wyjątkiem na mapie kraju, naszych mieszkańców dotykają również wszystkie negatywne skutki pandemii.

Jedyną, skuteczną drogą do zmniejszenia ilości zachorowań, a w konsekwencji do minimalizowania również ilości zgonów jest codzienne przestrzeganie wszelkich obostrzeń antycovidowych, zachowywanie odpowiedniego dystansu, unikanie zgromadzeń i właściwe zachowanie w pomieszczeniach zaludnionych. W naszym mieście zostały podjęte maksymalne środki zabezpieczające mieszkańców przed przypadkowym zakażeniem. W dniu 6 grudnia 2021, w formie komunikatu zostały podane do Waszej wiadomości wszystkie obostrzenia wprowadzone na terenie gminy z terminem obowiązywania do 6 stycznia 2022 r. - treści dostępne na stronie internetowej UM Poręba pod poniższym linkiem

https://www.umporeba.pl/dla-mieszkancow/aktualnosci/Komunikat-funkcjonowanie-Urzedu-Miasta-w-Porebie/idn:359

Wszyscy jednak powinniśmy wiedzieć, że jedynie szczepionka jest skutecznym narzędziem w walce z pandemią. Dlatego zwracam się z gorącym apelem do wszystkich osób, które jeszcze nie zaszczepiły się, aby nie zwlekały dłużej i jak najszybciej to uczyniły.

Szczególną prośbę kieruję do wszystkich rodziców i opiekunów naszych dzieci, bardzo proszę nie ulegajcie łatwowiernie argumentom anty-szczepionkowców, wierzcie w skuteczność metod nowoczesnej medycyny i bądźcie roztropnymi w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia Waszych dzieci i również zaszczepcie je przed koronawirusem. SPZOZ Poręba bardzo sprawnie realizuje zadanie szczepień przez cały czas trwania pandemii. Obecnie jednostka ta posiada nieograniczony dostęp do wszelkiego typu szczepionek dla dorosłych i dzieci. Szczepienia są wykonywane zarówno w dni powszednie jak również w soboty i niedziele. Drodzy Mieszkańcy, nie bądźcie obojętni na mój apel i w celu wykonania szczepienia kontaktujcie się bezpośrednio z SP ZOZ Poręba pod numerami telefonów: 505 308 498 lub 67 71 052. Nadmieniam, że na szczepienie można zapisać się przez Internetowe Konto Pacjenta.

Burmistrz Miasta Poręba
Ryszard Spyra

do góry