przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP

„Na Stoku” rozpoczęła się budowa kanalizacji

22 Marca 2023

To pierwszy etap inwestycji. W jej efekcie nowo powstające osiedle „Na Stoku” zyska sieć kanalizacji sanitarnej i deszczowej. - Prace właśnie ruszyły - informuje Urząd Miasta w Porębie.

Jeszcze kilka lat temu zwyczajne pole. Dziś spory teren budowy i to zarówno tej o charakterze deweloperskim, jak i prywatnym. W miniony poniedziałek przy ul. Partyzantów zjawiła się jeszcze jedna ekipa budowlana, tym razem wyłoniona w formule przetargu przez gminę. - Rozpoczyna się pierwszy etap budowy kanalizacji sanitarnej i deszczowej osiedla „Na Stoku - poinformowali przedstawiciele Urzędu Miasta Poręba.

Aura pozwala już na prace ziemne

Na czym polegać ma zadanie? - Do wykonania jest sieć kanalizacji sanitarnej i deszczowej, które przejmować będą ścieki z osiedla „Na Stoku” do istniejących kanalizacji w ulicy Przyszłości - mówi inspektor budowlany Barbara Czernik.

Z kolei odbiornikiem wód opadowych z osiedla będzie zaplanowana kanalizacja deszczowa przebiegająca w ul. Przyszłości. - Do tej sieci odprowadzone będą wody opadowe i roztopowe z terenu dróg osiedla oraz przelewy ze zbiorników retencyjnych na posesjach budynków mieszkalnych jednorodzinnych, przewidzianych w ramach osiedla „Na Stoku” - podkreśla Barbara Czernik.

Wykonawcą prac jest częstochowska spółka Hydromex Plus, a wartość umowy wynosi niemal 665 tyś zł. - Teren budowy został przekazany wykonawcy robót pod koniec grudnia 2022 roku - mówi inspektor Czernik. Dodaje, że zimowa aura nie sprzyjała budowlańcom, dlatego na rozpoczęcie prac ziemnych trzeba było poczekać.

Będą nowe LED-owe latarnie

Wraz z przystąpieniem wykonawcy do budowy pierwszego etapu budowy kanalizacji sanitarnej i deszczowej, Urząd Miasta w Porębie ogłosił także przetarg na drugi etap prac. Niebawem uruchomione zostaną także procedury zmierzające do sprzedaży kolejnych działek z przeznaczeniem na zabudowę jednorodzinną przy ul. Partyzantów. - Na osiedlu jest nowa stacja transformatorowa, a lada chwila postawimy tutaj latarnie LED - mówi Kamil Kowalik, kierownik Referatu Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poręba.

- Do inwestycji podchodzimy kompleksowo - zaznacza burmistrz Poręby Ryszard Spyra. I dodaje: - Wcześniej zdecydowaliśmy się na budowę drogi dojazdowej do osiedla i wodociągu. 

do góry