przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Koniec z kilogramami w plecaku!

29 Kwietnia 2021

W Szkole Podstawowej nr 1 w Porębie pojawiła się kolejna nowość. Wyjątkowo praktyczna i… kolorowa. - To nowe szafki dla uczniów - informuje dyrekcja. - Pomysł i zakup zrealizowany przez naszych rodziców - chwali SP nr 1.

Przysłowiowa „lampka” zaświeciła się w głowie taty uczennicy z trzeciej klasy. - Po co codziennie nosić w plecaku wszystkie książki i przybory szkolne, skoro część można zostawić w szkole? - pomyślał Piotr Kowalik. Zamysł zaopatrzenia maluchów w szafki szkolne przedstawił dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 w Porębie, miał być to bowiem zakup w ramach wpłat środków na radę rodziców.

szafki1

Kolorowe szafki zamiast tradycyjnej szatni

Sposób organizacji takiego pomysłu został omówiony w szerszym gronie. Ustalono, że przy zainteresowaniu rodziców innych klas, szafki mogłyby służyć uczniom starszych klas (od klas IV) i zastąpić tradycyjną szatnię szkolną. - Jest w nich miejsce nie tylko na ubranie, ale też na książki i przybory. Propozycja została następnie przedstawiona przez przewodniczącego rady rodziców pana Adama Wodzińskiego rodzicom uczniów wszystkich klas w szkole. To do nich należy decyzja włączenia się w realizację tego zamierzenia - mówi Agnieszka Andrzejewska, dyrektor porębskiej SP nr 1.

szafki2

Sponsor kupił szafki dla wszystkich trzecioklasistów

- Koncepcja ta daje rodzicom możliwość wykorzystania składek gromadzonych przez radę rodziców na określony z góry cel. Uczniom na pewno szafki przypadną do gustu - uważa pomysłodawca całego przedsięwzięcia Piotr Kowolik. Dodaje, że udało mu się przekonać przedstawicieli spółki, w której pracuje - firmy Corenso Poland sp. z o.o. - do ufundowania kolorowych szafek wszystkich uczniów klas trzecich.

Szkoła otwarta na propozycje rodziców

Zadowolenia z udanej współpracy z rodzicami nie kryje dyrekcja porębskiej podstawówki. - Cieszę się, że rodzice wychodzą z inicjatywą i chcą mieć wpływa na to, jak szkoła funkcjonuje. Dziękuje za to, cenię sobie każdą rozmowę z rodzicami, która ma na celu zmianę szkoły na lepsze, nie tylko w kwestii wyposażenia, ale też dydaktyki czy organizacji szkoły - zaznacza Agnieszka Andrzejewska, dyrektor porębskiej SP nr 1.

To nie pierwszy raz, gdy rodzice organizują się, by wesprzeć szkołę, do której uczęszczają ich dzieci. Wcześniej brali udział w pracach remontowych w SP nr 1. Montowali m.in. szkole panele..

do góry