przejdź do treści
 • facebook
 • język migowy
 • BIP
 • Flaga Unii Europejskiej

Program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027.

30 Kwietnia 2021

Zachęcamy do zgłaszania się na wysłuchania publiczne. W przyszłym tygodniu wysłuchanie dotyczące Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027. Zgłoś się jeszcze dziś!

Zapraszamy przedstawicieli i przedstawicielki organizacji społecznych oraz przedstawicieli i przedstawicielki innych sektorów i podmiotów (samorządów, związków zawodowych, pracodawców), a także osoby indywidualne do wzięcia udziału w wysłuchaniach. Możecie być obserwatorami wysłuchań, ale też ZGŁASZAĆ SIĘ NA WYSŁUCHANIA W CHARAKTERZE MÓWCÓW!

 • Wysłuchanie dotyczące Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 odbędzie się 21 kwietnia (środa), w godz. 10:00-15:00. UWAGA NA TERMIN ZGŁOSZEŃ! Zgłoszenia do 19 kwietnia (poniedziałek) do godz. 13:00 (zgłoś się - wypełnij formularz).

UWAGA - ZMIANA TERMINU

 • Wysłuchanie dotyczące Programu Pomoc Techniczna dla Funduszy Europejskich na lata 2021-2027 planowane było pierwotnie na 22 kwietnia (czwartek). Nastąpiła jednak ZMIANA TERMINU - nowy termin zostanie podany wkrótce. Zgłoszenia (zgłoś się - wypełnij formularz).

O wysłuchaniach i Programach

Program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 stanowi kontynuację dwóch wcześniejszych programów Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 oraz Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Przed Programem Ministerstwo stawia następujące cele:

 • zwiększenie potencjału w zakresie badań i innowacji oraz wykorzystywanie zaawansowanych technologii;
 • wzrost konkurencyjności MŚP;
 • rozwinięcie umiejętności na rzecz inteligentnej specjalizacji, transformacji przemysłowej i przedsiębiorczości;
 • transformacja gospodarki w kierunku Przemysłu 4.0 oraz zielonych technologii

więcej >>> 

Celem programu Pomoc Techniczna jest zapewnienie skutecznego systemu realizacji polityki spójności w latach 2021-2027 w wymiarze strategicznym, wdrożeniowym i refleksyjnym.

Ministerstwo zakłada następujące interwencje w programie:

 1. Upowszechnienie nowoczesnych metod zarządzania zasobami ludzkimi w administracji odpowiedzialnej za wdrażanie funduszy w perspektywie finansowej 2021-2027;
 2. Stworzenie i utrzymanie odpowiednich warunków pracy dla urzędników wdrażających fundusze, które umożliwią realizację zadań wynikających z rozporządzeń unijnych;
 3. Zwiększenie zdolności administracyjnych instytucji wdrażających fundusze;
 4. Wsparcie działań koordynacyjnych i zarządczych na poziomie Umowy Partnerstwa;
 5. Zwiększenie potencjału beneficjentów m.in. poprzez działania szkoleniowe i eksperckie;
 6. Wsparcie wdrożenia instrumentów rozwoju terytorialnego;
 7. Rozwój i utrzymanie krajowego systemu informatycznego umożliwiającego aplikowanie i rozliczenie projektów finansowanych z funduszy,
 8. Działania informacyjne, promocyjne i poprawiające widoczność funduszy w Polsce.

więcej >>>

Odwiedzaj stronę wysłuchań

Informacje o wszystkich planowanych wysłuchaniach, kolejne terminy, programy poszczególnych wysłuchań, a także formularze zgłoszeniowe publikowane są na stronie: www.wysluchania-nowaperspektywa.pl

do góry