przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Jest grzywna za podrzucanie śmieci przy ul. Zakładowej

23 Grudnia 2021

 

Urząd Miasta w Porębie wielokrotnie apelował i prosił o przestrzeganie zasad segregacji oraz składowania odpadów na terenie miasta. Problematyczne były zwłaszcza wiaty śmietnikowe przy ul. Zakładowej. Co rusz zostawiano tu sprzęty AGD, meble, a także opony samochodowe. - To nielegalne. Teren objęty jest miejskim monitoringiem - uprzedzali przedstawiciele Urzędu Miasta w Porębie.

Po kilku nietanich akcjach sprzątania wiat (jednostkowo urząd wydawał nawet po kilka tysięcy złotych!), złożono wreszcie wniosek o ściganie. - Znalezienie winnego to tylko kwestia czasu, nagranie z kamery zostało przekazane służbom mundurowym - informowali porębscy urzędnicy.

Kilka dni temu do Urzędu Miasta w Porębie dotarło pismo od komendanta policji w Zawierciu. Policja informuje w nim o nałożeniu kary grzywny na mężczyznę, który w sierpniu tego roku dopuścił się wykroczenia polegającego na podrzucaniu odpadów budowlanych na terenie wiaty przy ul. Zakładowej. „Sprawca wykroczenia (tutaj imię i nazwisko) został ukarany grzywną w drodze mandatu karnego nałożonego na podstawie art.97 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia” - przekazano do UM Poręba.

Zaznaczamy, że wykroczenie z art. 97 KW zagrożone jest karą grzywny od 20 do 3000 zł albo karą nagany. - Wciąż apelujemy o przestrzeganie zasad segregacji i składowania odpadów w naszym mieście. Inaczej będzie to tylko początek walki z niestosującymi się do tego osobami - mówi Ryszard Spyra, burmistrz Poręby.

smieci

Przypominamy; Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Porębie (PSZOK) czynny jest w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 6 - 14 oraz w ostatnią sobotę miesiąca w takich samych godzinach. Można tu bezpłatnie zostawić m.in. zużyte sprzęty AGD i RTV czy inne odpady wielkogabarytowe.

do góry