przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Podszywają się pod urzędników?

22 Grudnia 2021

Urzędnicy nie odwiedzają petentów w domach - wyjaśnia Urząd Miasta w Porębie. To pokłosie informacji, jakoby do mieszkańców pukali przedstawiciele magistratu w kwestiach związanych z instalacjami OZE.

Według doniesień w naszym mieście miało dość do sytuacji, gdy ktoś pod przykrywką Urzędu Miasta w Porębie pukał do osób potencjalnie zainteresowanych sprawami związanymi z projektem Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) oraz projektu „Czyste Powietrze”.

Przypomnijmy; projekt OZE w naszym regionie realizuje Agencja Rozwoju Zawiercia, a przedsięwzięciem objętych jest 327 gospodarstw domowych z terenu Poręby.

Urzędnicy informują, że aktualnie na terenie Poręby realizacja projektu jest na ukończeniu, trwają jeszcze odbiory cząstkowe.  - Wykonano już 187 instalacji fotowoltaicznych, zamontowano 21 sztuk pieców na pellet. Trwają odbiory, a lada chwila umawiane będą terminy montaży kolejnych instalacji solarnych -  mówi Joanna Kowalska, inspektor w Referacie Organizacyjnym UM Poręba.

Do Urzędu Miasta w Porębie doszły jednak słuchy, że ktoś podszywa się pod urzędników podpisujących umowy na OZE. - Wyjaśniamy, że nie są to osoby w żadne sposób związane z Urzędem Miasta w Porębie. Pracownicy urzędu nie odwiedzają petentów w domach. Ten, kto podszywa się pod porębski magistrat jest oszustem - mówią wprost przedstawiciele UM Poręba.

Przestrzegają, by takich osób najlepiej nie wpuszczać do swojego domu. Policja również przestrzega przed próbami podszycia się pod przedstawicieli urzędów a także fałszywymi kurierami. Zgodnie z policyjnymi statystykami, w okresie przedświątecznym często dochodzi do prób wyłudzenia danych osobowych, a co za tym idzie - pieniędzy. Bądźmy czujni i nie dajmy się zwieść!

 

Wartość projektu OZE realizowanego w podregionie sosnowieckim to ponad 70 milionów złotych. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

do góry