przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Droga do garaży już po odbiorze

24 Sierpnia 2023

Nowy bruk wraz z systemem odwodnienia. 17 sierpnia oficjalnie odebrano nową drogę - dojazd od garaży przy ul. Zakładowej.

Była gruntowa, pełna wyrw i dziur. Teraz do garaży zlokalizowanych przy ul. Zakładowej dojedziemy komfortowo. - Właśnie zakończyliśmy wartą ok. 360 tys zł inwestycję w tym właśnie miejscu. Wszystko poszło zgodnie z planem, a oficjalny odbiór odbył się 17 sierpnia - mówi Angelika Kuczyńska, inspektor Referatu Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poręba.

W zakresie prac znalazły się m.in. roboty pomiarowe. wykonanie dwuwarstwowej podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie, montaż krawężników, a następnie wykonanie nawierzchni z kostki betonowej z mikrofazą. Dodatkowo wraz z systemem odwodnienia wykonawca prac przy ul. Zakładowej wykona także kanalizację deszczową z betonowymi studniami rewizyjnymi oraz przykanalikami z wpustów ulicznych.

- W trakcie inwestycji przebudować trzeba było także gazociąg. Okazało się bowiem, że w miejscu naszej inwestycji, rury położone są zbyt płytko. Za tę część odpowiedzialni byli jednak przedstawiciele spółki gazowej - podkreśla Angelika Kubaczyńska.

Drogę dojazdową do garaży przy ul. Zakładowej wybudowała wyłoniona w formie przetargu półka Wojtbud.

do góry