przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Tegoroczne Dożynki z niezwykłym jubileuszem

22 Sierpnia 2023

70-lecie swojej działalności podczas tegorocznych Dożynek Gminno-Parafialnych obchodzić będzie Koło Gospodyń Wiejskich „Niwczaki”.

Bogu za plony, a ludziom za trud. Wieloletnia polska tradycja dożynkowa w tym roku w naszym mieście świętowana będzie w niedzielę 27 sierpnia. Obchody o godzinie 11 rozpocznie uroczysta Msza Święta Dożynkowa w kościele parafialnym pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Anielskiej w Niwkach.

Tuż po niej, na terenie placu parafialnego, uhonorowane zostaną członkinie Koła gospodyń Wiejskich Niwaczanki, które w tym roku świętują 70-lecie swojej działalności. Z tej okazji czeka nas także wyjątkowy, uroczysty występ „Niwczanek”.

To jednak nie koniec. O godzinie 12:30 swoje „pięć minut” będą mieli Artyści z Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie. Dożynki muzycznie uświetnią zespoły Retro, Złota Jesień, Art Kids, Studio Art oraz solistki i soliści.

Z kolei po południu ( w godzinach od 16 do 19) na boisku na Głoziu odbędą się pokazy, animacje, zabawa na dmuchańcach, gry i zabawy dla dzieci oraz strażacki tor przeszkód.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w tegorocznych Dożynkach - mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
jpg plakat_dożynki / 886.46KB
ilość pobrań: 91
plakat_dożynki 886.46KB zobacz

do góry