przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

V edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego.

25 Sierpnia 2023

Nie bądź bierny i weź udział w głosowaniu na zgłoszone zadania w ramach V edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Oddawać głos można w  okresie od 19 sierpnia do 12 września 2023 r.

Głosowanie odbywa się elektronicznie, za pomocą aplikacji, dostępnej na stronie bo.slaskie.pl oraz papierowo poprzez wrzucenie karty do głosowania do specjalnie przygotowanych urn (najbliżej zlokalizowana urna znajduje się w Regionalnym Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sosnowcu). Do głosowania uprawnieni są wszyscy mieszkańcy województwa, którzy mogą wybierać spośród 113 zadań dopuszczonych do głosowania.

W ramach głosowania każdy mieszkaniec województwa śląskiego przyznaje po jednym punkcie dla zadań zgłoszonych w puli EKO oraz REGIO. Głosować można tylko jeden raz.

Zachęcamy do zagłosowania na zadanie z naszego podregionu pod nazwą: „Gminy Poręba i  Siewierz walczą z suszą - działania na rzecz środowiska i eko edukacji”.

Opis projektu pn. „Gminy Poręba i  Siewierz walczą z suszą - działania na rzecz środowiska i eko edukacji”:

 

Projekt przewiduje organizację w miastach dwóch powiatów - Porębie i Siewierzu koncertów-ekoeventów lokalnych artystów, w trakcie których wśród uczestników wydarzenia odbędzie się losowanie eko-nagród, tj. zbiorników do zbierania deszczówki oraz nasion łąk kwietnych. Przedsięwzięcie ma na celu promowanie proekologicznych postaw w przeciwdziałaniu skutkom suszy oraz wspieranie mieszkańców w zagospodarowaniu wód opadowych i  roztopowych poprzez montaż na nieruchomościach zamieszkałych zbiorników na wody opadowe i roztopowe w Gminie Poręba oraz nasadzeń łąk kwietnych w Gminie Siewierz. Wspieranie postaw ekologicznych społeczności lokalnej poprzez edukację oraz realne podejmowane wspólnych działań jak udział w Ekowarsztatach o pozytywnych walorach łąk kwietnych oraz o roli pszczół/zapylaczy w przyrodzie.

Budżet projektu to 21 000,00 zł.

Twój głos się liczy!

 

Jak można oddać głos na zadanie dedykowane naszej gminie? Oto cztery proste kroki, by wziąć udział w głosowaniu:

KROK 1 - Wejdź na stronę internetową głosowania pod adresem:  https://ebo.slaskie.pl/pub/vote/start

KROK 2 - wybierz zadania: jedno dowolne zadanie w puli EKO oraz jedno w puli REGIO (z dowolnego podregionu).

Projekt obejmujący Gminę Poręba znajduje się w puli REGIO - podregion obejmujący powiaty: będziński, zawierciański oraz miasta na prawach powiatu: Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Sosnowiec. Jego kod to MBO-0155/P7/23

Uwaga - wyboru dokonujemy podczas jednej sesji dla zadań w puli EKO i REGIO.

KROK 3 - uwierzytelnij głosowanie, podając swoje dane (numer telefonu, imię i nazwisko, numer PESEL, imię matki).

KROK 4 - potwierdź swój wybór, klikając WYŚLIJ

KROK 5 - zatwierdź oddawane punkty, wpisując kod, który otrzymasz smsem na wskazany numer telefonu, a następnie kliknij ZATWIERDŹ

Po zatwierdzeniu nie będzie możliwości zmiany decyzji lub ponownego głosowania.

Zasady przeprowadzania Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego określa Regulamin, który znajduje się na stronie https://bo.slaskie.pl/content/regulamin-marszalkowskiego-budzetu-obywatelskiego-wojewodztwa-slaskiego.

Zgodnie z Regulaminem o wyborze zadań do realizacji zdecydują mieszkańcy województwa śląskiego w drodze głosowania, a jego wyniki poznamy w październiku b.r.

Kategoria: Powiązane pliki [2]
Format Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
pdf Ulotka / 1.33MB
ilość pobrań: 59
Ulotka 1.33MB zobacz
pdf Plakat / 2.32MB
ilość pobrań: 53
Plakat 2.32MB zobacz

do góry