przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP

Burmistrz wspiera strażaków. Promuje też ich kalendarz

1 Grudnia 2023

Fundusze na bieżące funkcjonowanie jednostek, ale też wsparcie m.in. w naglących remontach. Teraz burmistrz za głosem druhów, zaprasza do kupna nowego kalendarza strażackiego.

To już tradycja. Kto dołoży przysłowiowy grosz do strażackiej działalności, temu w najbliższym roku sprzyjać będzie łut szczęścia. Tym bardziej warto zapatrzyć się w strażacki kalendarz na nadchodzący wielkimi korkami 2024 rok. Przygotowała i wydrukowała je Ochotnicza Straż Pożarna II w Porębie.

- Drodzy mieszkańcy dzielnicy Kierszula i Górki, cały czas trwa kolportaż naszych kalendarzy strażackich. Wypatrujcie naszych druhów - apelują ochotnicy. Ci, których może nie być akurat w domu, kalendarz zamówić mogą poprzez fun page’a OSP II za pośrednictwem Facebooka, poprzez komentarz pod postem w tym temacie lub w prywatnej wiadomości. - Kalendarze postaramy się dostarczyć jak najszybciej - zapewniają strażacy.

kalendarz-ospFundusze uzyskane ze sprzedaży kalendarza przeznaczone zostaną na zbudowanie prężnie działającej jednostki OSP II, w tym ubrania ochronne i sprzęty.

Jednym z bohaterów kalendarza jest także włodarz Poręby Ryszard Spyra, który wielokrotnie podkreśla, że niezwykle ceni pracę strażaków-ochotników.

Gmina na bieżąco wspiera również bieżącą działalność wszystkich porębskich jednostek strażackich. Opłaca ich rachunki, płaci za badania lekarskie członków i kandydatów na strażaka, za badania techniczne pojazdów. Nierzadko przekazuje również dotacje na ważne remonty. - Jeśli chodzi konkretnie o OSP II w 2023 roku gmina na takie cele przekazała jednostce niemal 10 tysięcy złotych - informuje Jakub Drabek z Urzędu Miasta Poręba.

W listopadzie gmina przekazała kolejne 10 tys zł na remont dachu strażnicy w Niwkach, wcześniej pracownicy Urzędu Miasta przygotowali i złożyli wniosek o dofinansowanie na zakup umundurowania dla OSP II Poręba. W ramach konkursu Urzędu Marszałkowskiego, pod hasłem „Zwiększenie potencjału ratowniczego Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Śląskiego w 2023 roku” gminie udało się zdobyć dotację w wysokości 4,4 tys zł. 

do góry