przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Sprzęt na drogach. „Akcja Zima” w Porębie

29 Listopada 2023

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Porębie wzorowo prowadzi tegoroczną „Akcję Zima”. Na drogi wyjechał cały nasz sprzęt - zapewnia prezes MPWiK.

Choć jesień  w tym roku przez długi czas nas rozpieszczała, gmina już wiele miesięcy wcześniej planowała tegoroczną „Akcję Zima”.

Mieszanka do posypywania jezdni oraz chodników została zakupiona, odpowiednio zmagazynowana. Mamy jej pod dostatkiem - zapewnia burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Akcję z ramienia gminy prowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Porębie. Spółka odpowiedzialna jest za odśnieżanie i zachowanie w czystości ok. 42 kilometrów dróg gminnych oraz chodników. Zgodnie z harmonogramem akcji, przy opadach śniegu już o 4 rano na porębskie ulice wyjeżdża specjalistyczny sprzęt do odśnieżania i posypywania nawierzchni mieszkanką solną.

Trzy czerwone pługi na postojuW taborze spółki jest ciężarówka z pługiem i posypywarką, dwa ciągniki z takim osprzętem oraz mniejszy ciągnik również z pługiem i posypywarką, który jest przystosowany do odśnieżania chodników. - To sprzęt na bieżąco serwisowany. Chcemy uniknąć bowiem wszelkich awarii, zwłaszcza w sytuacjach, gdy aura za oknem jest już zaiste zimowa - mówi Tomasz Turek, prezes MPWiK.

Czerwony pług odśnieżający ulice Poręby

Sytuacji w mieście osobiście dogląda także burmistrz Ryszard Spyra. W rutynowych objazdach jestem praktycznie codziennie. Chcę być pewien, że wszystko idzie zgodnie z planem i naszymi założeniami - zapewnia burmistrz Poręby.

Czerwony pług na postoju wraz z piaskarką

do góry