przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Burmistrz spotkał się z mieszkańcami w sprawie budowy kanalizacji

10 Lutego 2024

To duża i kosztowna inwestycja. Zawsze stawiałem jednak na takie przedsięwzięcia, które w znaczący sposób poprawiają komfort życia porębian, stan miejskiej infrastruktury oraz środowiska – podkreślał podczas spotkania, które 1 lutego odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie burmistrz Ryszard Spyra.

Asfalt nie ulegnie zniszczeniu

Na spotkaniu zjawiło się około 50-ciu mieszkańców z rejonu ulicy Roździeńskiego. Włodarz Poręby przedstawił im szczegółowy plan budowy kanalizacji w tej części miasta. Odpowiedział na nurtujące porębian pytania, wyjaśnił również sprawę związaną z remontowaną niedawno nawierzchnią jezdni wzdłuż ul. Roździeńskiego.

Prace będą wykonywane metodą bezwykopową, zaś sieć sanitarna umiejscowiona zostanie w  pasie zieleni po południowej stronie ulicy Roździeńskiego – wyjaśniał burmistrz Spyra.

Oznacza to, że zastosowana zostanie taka technologia budowlana, za sprawą której asfalt na ul, Roździeńskiego nie zostanie zniszczony.

Można zgłaszać swoje uwagi

Aktualnie pracownicy Urzędu Miasta Poręba pracują nad uzupełnieniem i rozszerzeniem projektu dotyczącego tej inwestycji. Za kilka miesięcy wszczęta zostanie procedura mająca na celu wyłonienie wykonawcy tego zadania. Urzędnicy zaznaczają, że wszyscy zainteresowani mogą przyjrzeć się dokumentom projektowym z bliska. Chętnych do zapoznania się z nim, zapraszamy do pokoju nr 5 – mówi Angelika Kubaczyńska, inspektor Referatu Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poręba.

Burmistrz Spyra zainteresowanych prosi również o uwagi dotyczące lokalizacji studzienek, do których w przyszłości włączać się będę mieszkańcy. Chcemy uniknąć kłopotliwych sytuacji w trakcie inwestycji – zaznacza włodarz Poręby.

7,5 mln zł dofinansowania

Przypomnijmy, że inwestycja dotycząca skanalizowania ulic Roździeńskiego, Wiejskiej i Wojska Polskiego została oszacowana na ok. 7,9 mln zł, ponad 7, 5 mln zł tej kwoty pochodzić będzie jednak z programu rządowego „Polski Ład”. – Dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy urzędu, udało nam się zdobyć tak ogromne dofinansowanie – podkreśla z dumą burmistrz Spyra.

Inwestycja rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Podobne wiadomości:

do góry