przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Razem mówimy  "Jesteśmy z Ukrainą!" i "Nie zgadzamy się na wojnę!".

25 Lutego 2022

W 2014 roku Rosja rozpoczęła wojnę hybrydową z Ukrainą, okupując ukraiński Krym i rozniecając wojenną pożogę na Donbasie. Ta wojna spowodowała już ponad czternaście tysięcy ofiar i wypędziła z domów półtora miliona ludzi, destabilizując ukraińskie państwo. Była to odpowiedź Putina na ukraińską Rewolucję Godności, na niezgodę milionów mieszkańców Ukrainy, którzy wyszli na ulice swoich miast, walcząc o prawo do samostanowienia, demokrację i europejskie wartości.

Jeśli dzisiaj zgodzimy się na okupację Ukrainy przez Rosję, nie będziemy musieli długo czekać na kolejne agresje i roszczenia. Broniąc i wspierając Wolną Ukrainę, bronimy własny europejski dom. To przedsmak tego, co stanie się z nami, kiedy uznamy, że to Putin będzie dyktował nam swoje prawa. Nie możemy udawać, że nas to nie dotknie.
Bądźmy wszyscy, Polacy, Europejczycy, solidarni z Ukrainą! Powiedzmy stanowcze „nie!" destrukcji demokratycznego świata, zasady nienaruszalności granic i praw obywateli i państw do samostanowienia!

flagaDoceniamy wszystkie działania niepodległej i suwerennej Ukrainy prowadzące do stworzenia w państwie systemu demokracji i swobód obywatelskich. Ukraińskie przemiany ostatnich lat ukazują drogę również innym narodom walczącym o prawo samostanowienia w ramach ustrojów demokratycznych. Są też wyzwaniem dla grup rządzących w systemach autorytarnych, które odczuwają strach przed upowszechnieniem wartości charakterystycznych dla otwartych społeczeństw obywatelskich

Wszyscy wiemy ,że jednym z Miast partnerskich Poręby  są Winniki, mając świadomość ich koszmarnych przeżyć  z powodu wojny przesyłamy  list wsparcia i solidarności  z władzami  i społecznością  Winnik.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
pdf List Wynniki / 287.76KB
ilość pobrań: 300
List Wynniki 287.76KB zobacz

do góry