przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP

Porębska OSP czeka na uchodźców

23 Marca 2022

Dwadzieścia miejsc noclegowych, jadalnia, jedzenie i środki czystości. Wspólnymi silami, w siedzibie OSP Poręba, urządzono miejsca noclegowe dla Ukraińców uciekających przed wojną.

Zaczęło się od pilnego remontu. W jego ramach spółka REMBUD przygotowała w strażnicy OSP Poręba przede wszystkim sanitariaty. W miniony wtorek pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Porębie wraz z silną grupą wsparcia (przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Kultury, fundacji „Adapter”, Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów „Nestor” oraz KGW Niwczanki) przeprowadzili wielkie porządki.

- Ustawiliśmy i pościeliliśmy łóżka, urządziliśmy jadalnię, naszykujemy także kącik dla dzieci - mówi Katarzyna Wilk, kierownik porębskiego MOPS-u. Dodaje, że tymczasowe lokum dla uchodźców z Ukrainy urządzono dzięki życzliwości i dobrym sercom mieszkańców Poręby. - Praktycznie wszystko, co znalazło się w środku pochodzi z miejskich zbiórek. Materace i poduszki dostaliśmy z Zakładu Karnego w Ciągowicach, a dzięki spółce ITCOMP, w strażnicy założona została telewizja kablowa i internet. Dzięki temu uciekający przed wojną nie będą czuli się odcięci od świata - mówi Katarzyna Wilk.

Dodaje, że w Porębie jest już kilkadziesiąt rodzin z Ukrainy. - Potrzebują podstawowych rzeczy: szczoteczek i pasty do zębów, szamponów, kosmetyków dla dzieci, jedzenia. Nasze zapasy już się kończą, dlatego apelujemy, by wciąż pomagać. Wciąż zbieramy dary - mówi kierowniczka porębskiego MOPS-u i zaznacza, że te dwadzieścia miejsc noclegowych w porębskiej strażnicy niedługo znajdzie swych lokatorów. - Wszystkim, którzy pokazują swoje dobre serce, pomagają za darmo, służą swoimi rękami, przekazują dary, przyjmują uciekających przez wojną do swoich domów, bardzo dziękuję - zaznacza Katarzyna Wilk.

 

do góry