przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Kistelek

Miasto Kistelek leży w południowej części Węgier. Liczy ponad 7 tys. mieszkańców. Główną atrakcją miasta z wyjątkową fauną i florą wraz ze stanowiskami ptaków, gaj jałowca i rzeki Cisy, to ekoturystyka. Tradycyjnymi imprezami miasta są: Sery i gastronomia Festival, święto zbiorów, konkursy International taniec, rękodzieło Starego w Muzeum Życia, Wystawa Rolnictwa.

W dniu 21 czerwca 2009 roku podpisano list intencyjny pomiędzy miastami Kistelek (Węgry) i Poręba (Rzeczpospolita Polska) w celu nawiązania kontaktów partnerskich. Miasta będą dążyły do rozwijania i wspierania spotkań między mieszkańcami, samorządami, organizacjami i stowarzyszeniami, w szczególności na polu kultury, nauki, sportu, turystki i gospodarki, poznania tradycji oraz pogłębiania przyjaźni obu narodów.

16 kwietnia br. w Urzędzie Miejskim w Porębie podpisano umowę partnerską – w rozwoju współpracy partnerskiej pomiędzy węgierskim miastem Kistelek i miastem Poręba. Umowę podpisali Burmistrz Poręby, Marek Śliwa i Wiceprezydent Kistelek, Darabos Gabor. W umowie zapisano, że miasta Kistelek i Poręba będą dążyły do rozwijania oraz wspierania spotkań między mieszkańcami, samorządami, organizacjami i stowarzyszeniami obu miast, w szczególności na polu kultury, nauki, sportu, turystyki i gospodarki. Wspólne spotkania winny prowadzić do wzajemnego poznania tradycji oraz pogłębiania przyjaźni obu narodów.

do góry