przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Poręba uczciła 75 rocznicę zakończenia wojny

11 Maja 2020

W piątek, 8 maja, przedstawiciele Urzędu Miasta w Porębie zapalili symboliczne znicz pod pomnikiem zadedykowany Poległym Bohaterom w Walkach o Wolność Ojczyzny.

Skromnie, ale z należytą powagą. Tak w Porębie uczczono przypadającą w tym roku 75 rocznicę zakończenia drugiej wojny światowej. Obchody Dnia Zwycięstwa w 2020 roku miały być inne, jednakże sytuacja związana z epidemią koronawirusa, spowodowała, że ze względów bezpieczeństwa z wielu rzeczy trzeba było zrezygnować.

Przedstawiciele miasta w mocno uszczuplonym gronie: pan burmistrz Ryszard Spyra, Ewa Nowak – Kierownik Referatu Organizacyjnego w Urzędzie Miasta Poręba oraz przedstawicielka Rady Miasta – przewodnicząca Elżbieta Kołodziej, pod pomnikiem zadedykowany Poległym Bohaterom w Walkach o Wolność Ojczyzny zapalili symboliczny znicz.

Warto zaznaczyć, że od 2015 roku Dzień Zwycięstwa obchodzimy w dniu 8 maja. Od zakończenia wojny do 2014 r. święto to było obchodzone 9 maja (oficjalna nazwa brzmiała: Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności), a w latach 1945 – 1950 był to także dzień wolny od pracy.

do góry