przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP

Półmetek wakacji już za nami. Zobaczcie, jak go świętowano

31 Lipca 2023

Kolorowe chmury pyłu uniosły się w powietrzu aż pięć razy. Sobotniej zabawie na terenie MOSiR-u towarzyszyła pozytywna energia, a świetnie spędzony czas potwierdza duża frekwencja.

Świętowanie z popularnymi już proszkami Holi to była główna, ale nie jedyna atrakcja na terenie porębskiego basenu. Na porębian w minioną sobotę 29 lipca, czekały również m.in. stoiska gastronomiczne, dmuchańce oraz zlot starych samochodów. Tak porębianie uczcili koniec pierwszego miesiąca wakacji.

Dmuchańce, popcorn i piana party

- Zadbaliśmy o ciekawą ofertę wakacyjną. Chcieliśmy, by nasi najmłodsi mieszkańcy mogli wybrać coś dla siebie spośród wielu propozycji i świetnie się bawić - mówił na rozpoczęcie imprezy burmistrz Poręby, Ryszard Spyra.

Na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Zakładowej w Porębie można było skorzystać z dwóch darmowych dmuchańców oraz dołączyć się do zabawy z animatorkami. Na wszystkich zgłodniałych czekały również bezpłatne hot-dogi, nachosy i popcorn. W przerwach od wyrzutów kolorów, porębianie zostali zaproszeni do zumby.

Atrakcję naszykowali również strażacy z OSP Poręba. Urządzili uczestnikom sobotniej imprezy wyjątkowe Piana Party.

Dyskoteka do późnych godzin nocnych

Zabawa z proszkami Holi trwała od godziny 15 do 18. Po zakończeniu Święta Kolorów, pałeczkę w prowadzeniu sobotniej imprezy przejął DJ FRTeam. W efekcie, uczestnicy sobotniego wakacyjnego święta tańczyli pod gwiazdami aż do północy.

- Niech ten dzień będzie wypełniony muzyką, tańcem, radością i doskonałą zabawą - mówił wcześniej dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie - Karol Hadrych.

I co potwierdzają uczestnicy imprezy, te słowa życzeń, jak najbardziej się spełniły.

Zlot jurajskich klasyków

Równocześnie z imprezą „Kolorowa Poręba” na targowisku miejskim w Porębie trwał zlot Jurajskich Klasyków. Do miasta zjechały polonezy, maluch, trabant, stary samochód pogotowia oraz milicji, zabytkowe motory, a także rowery! Klasykom wnikliwie przyjrzał się m.in. burmistrz Ryszard Spyra. Trzem najpiękniejszym auto i motorom przyznał pamiątkowe statuetki.

Młodzieżowa inicjatywa "Bądź aktywny i zdrowy!" w ramach projektu "Pomysł, Akcja i Działanie to nasze główne zadanie!".
Zadanie realizowane w ramach programu Aktywizacja Młodzieży w Samorządach - dofinansowanie uzyskane przez Stowarzyszenie Studio Art, MOK Poręba oraz Młodzieżową Radę Miasta Poręba. Zadanie współfinansowane ze środków Gminy Poręba.
do góry