przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Niezwykłe nagrody w konkursie „Porębski Kociołek”

18 Września 2023

Kolacja z panią senator, voucher na noc w pensjonacie albo smartwatch. Podczas porębskiego Festiwalu Prażonek odbył się tradycyjny konkurs wiedzy o mieście. Z wyjątkowymi nagrodami.

Pytanie wcale nie było takie łatwe. Trzeba było być nie tylko miłośnikiem porębskiej architektury, ale też historii miasta. Brzmiało bowiem: „W którym roku powstała Wieża Wyciągowa w Porębie?”.

Taką zagadkę podczas tradycyjnego już konkursu „Porębski kociołek” rozwikłało kilkudziesięciu uczestników Festiwalu Prażonek, który w Porębie odbył się w sobotę 9 września.

- Prawidłową odpowiedź należało wpisać do arkusza konkursowego i oddać go organizatorowi - mówią przedstawicie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Porębie, która zajmowała się przeprowadzeniem konkursu „Porębski kociołek”.

Spośród dobrych odpowiedzi, wylosowano zwycięzców.  I tak, nagrodę główną w postaci vouchera na pobyt w pensjonacie „Pod Limbą”, ufundowaną przez Alicję Król - właścicielkę pensjonatu, wylosował Kamil Zieliński. Właścicielką nowego żeliwnego kociołka - dzięki sponsorowi, czyli Lokalnej Grupie Działania „Perła Jury”, została Natalia Kaziród. Grupa ufundowała też: zestaw Soda Stream - trafił do Pauliny Minge-Surmy, słuchawki bezprzewodowe - trafiły do Przemysława Popielaka, smartwacht - wylosował go Marcin Rubin oraz głośnik JBL. Tę ostatnią nagrodę otrzymał Grzegorz Burak.

To jednak nie wszystko. Sponsorów było bowiem więcej. Pani poseł Barbara Dolniak na rzecz konkursu przekazała grill kompaktowy - trafił w ręce Aleksandry Rubin, zaś pani senator Beata Małecka-Libera, poza nagrodą rzeczową, na kolację zabierze Ewelinę Matyję.

- Zarówno sponsorom, jak i mieszkańcom, dziękujemy za udział w tym tradycyjnym już rokrocznym konkursie - podkreślają przedstawiciele porębskiej biblioteki miejskiej.

Przypominamy, że podczas tegorocznego Festiwalu Prażonek, w którym uczestniczyło kilkaset mieszkańców Poręby i gości, odbył się też tradycyjny kiermasz książki.

do góry