przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

6-latka z Poręby zawróciła w głowie publiczności

8 Kwietnia 2023

Najpierw publiczność przedszkolna, teraz już... regionalna. 6-letnia Iga Hadrych stanęła na podium muzycznego konkursu rangi powiatowej. Wraz z nią tylko nieco starsi: Lena Skop - zdobywczyni pierwszego miejsca i Piotr Turek, który został wyróżniony. Młodym porębianom serdecznie gratulujemy! 

Choć ma zaledwie 6 lat, już od przynajmniej dwóch zachwyca publiczność swoim talentem. Najpierw tę przedszkolną, teraz już całkiem dorosłą, a nawet konkursowe jury. Iga Hadrych, bo o niej mowa, oczarowała swoim głosem, osiągając wysokie noty podczas finału piątej edycji Powiatowego Festiwalu Nasz Talent Łazy 2023.

Talent szlifować trzeba regularnie

W konkursie debiutował też Piotr Turek, który zaczął śpiewać od listopada zeszłego roku oraz nieco młodsza od niego porębianka - Lena Skop. - Uczestnicy przygotowywali się do konkursu już od lutego. Odbywali indywidualne zajęcia wokalne szlifując swoje umiejętności oraz opracowując całokształt występu artystycznego - mówi Karol Hadrych, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie. Dodaje, że po pierwszym etapie eliminacji, który odbył się w marcu, z ósemki wokalistów MOK-u, komisja do ścisłego finału zakwalifikowała wspomnianą wcześniej trójkę.

„Moja Fantazja” na pierwszym miejscu

Uroczysty koncert, wieńczący festiwal, odbył się 2 kwietnia. Na scenie - w towarzystwie Orkiestry Festiwalowej - wystąpiło 27 laureatów. Po wysłuchaniu wszystkich ubiegających się o podium piosenkarzy, komisja jury zachwyciła się występami młodych artystów z porębskiego MOK-u.

W kategorii klas IV - VI pierwsze miejsce otrzymała Lena Skop, śpiewając utwór Maryli Rodowicz „Wariatka tańczy”, z piosenką Fasolek „Moja fantazja” (w kategorii przedszkoli) drugie miejsce zajęła Iga Hadrych , zaś w kategorii szkół średnich i studentów wyróżnienie otrzymał Piotr Turek, za wykonanie utworu Mieczysława Fogga „Całuję twoją dłoń madame”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

V edycja Powiatowego Festiwalu Nasz Talent Łazy 2023

 Foto: MOK Poreba / A.Seweryn

do góry