przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP

Od Nowego Roku rusza darmowe połączenie autobusowe z Zawierciem

20 Grudnia 2023
Bez biletu. Od 1 stycznia mieszkańcy Poręby będą mogli korzystać z bezpłatnej komunikacji autobusowej na terenie Zawiercia (wszystkie linie) oraz z dwóch linii łączących Porębę z Siewierzem i Zawierciem.
 
To prawdziwa komunikacyjna rewolucja. Zgodnie z decyzją, jaką podjął burmistrz Poręby - Ryszard Spyra, od 1 stycznia 2024 roku, rusza bezpłatna komunikacja autobusowa  z Zawierciem i na terenie Zawiercia.
 
- Mowa tutaj o połączeniach autobusowych obsługiwanych przez Zakład Komunikacji Miejskiej w Zawierciu - wszystkich liniach na terenie tego miasta oraz dwóch liniach łączących Porębę, Siewierz i Zawiercie - linii numer 2 i linii numer 10 - mówi Tomasz Wawrzynkiewicz z Urzędu Miasta Poręba.
 
Zaznacza jednak, że takie darmowe kursy są projektem pilotażowym, którego realizację zaplanowano na okres sześciu miesięcy. O jego przedłużeniu decydować będą koszty transportu, które mogą wzrosnąć, choćby z powodu dużego zainteresowania pasażerów i co z tego wynika - konieczności dołożenia do rozkładu jazdy większej liczby kursów.
 
Do tej pory gmina Poręba do komunikacji dopłacała organizatorowi transportu publicznego rocznie nieco ponad 1.068 013,68 zł. Od Nowego Roku - czyli w momencie uruchomienia darmowego transportu - dopłacać będzie prawie 1 400 000 zł. - Różnica wyniesie ok. 306 000 zł, a korzyści dla mieszkańców, ale też gości, którzy będą korzystać z bezpłatnych połączeń, są ogromne. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na przystąpienie do propozycji organizatora transportu - mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
pdf Zarządzenie Prezydenta Miasta Zawiercia nr 2285001.pdf / 1.18MB
ilość pobrań: 513
Zarządzenie Prezydenta Miasta Zawiercia nr 2285001.pdf 1.18MB zobacz

do góry