przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Zespół „Śląsk” w MOK. Podajemy szczegóły organizacyjne

16 Stycznia 2024

W związku z dużym zainteresowaniem uczestnictwem w koncercie Zespołu „Śląsk”, Miejski Ośrodek Kultury w Porębie podaje ważne szczegóły dotyczące organizacji tego wydarzenia.

- Spodziewamy się większej niż zwykle liczby gości - szacuje Karol Hadrych, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie. To właśnie tutaj, już jutro - w środę 17 stycznia - wystąpi doceniany na całym świecie Zespół Pieśni i Tańca "ŚLĄSK" im. Stanisława Hadyny. - Ponad 80-osoby skład artystyczny zespołu, a dokładnie chór z orkiestrą - dodaje Karol Hadrych.

Będzie to pierwszy występ „Śląska” w naszym mieście. Zespół wystąpi w kolędowym repertuarze, w koncercie pod hasłem „Święta Noc” już o godzinie 18.

W związku z tym, że udział w tym wydarzeniu zapowiedziało wielu mieszkańców i gości, MOK przygotuje aż 350 miejsc siedzących. - Uruchomiony zostanie m.in. zamknięty od wielu lat balkon sali widowiskowej - podkreśla dyrektor porębskiego MOK-u.

Co ważne, widzowie na teren domu kultury wpuszczani będą od godz. 17, czyli na godzinę przed planowanym rozpoczęciem koncertu.

Zaznaczmy, że patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Poręba Ryszard Spyra oraz Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Mirosław Mazur. W związku z tym faktem ten wyjątkowy koncert nie będzie biletowany.

Historia Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” sięga 1953 roku, kiedy to Stanisław Hadyna wraz z Elwirą Kamińską stworzyli solidne podstawy współczesnego kunsztu artystycznego „Śląska”.

Ten kunszt przyniósł „Śląskowi” uznanie na całym świecie, liczne nagrody i dyplomy honorowe. Zespół odwiedził 44 kraje na pięciu kontynentach, dał ponad 8 tysięcy koncertów dla ponad 26 milionów widzów!

- Występ w Porębie będzie to dla nas dużym zaszczytem, zachęcam do obecności w MOK-u w najbliższą środę - mówi burmistrz Ryszard Spyra.

do góry