przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Zapraszamy na szósty już odcinek cyklu z Panem Pędzelkiem

23 Marca 2021

Wyjątkowy gość i niezwykłe muzyczne dźwięki. To tylko zapowiedź kolejnego, szóstego już odcinka z serii Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie. Kogo tym razem przedstawi nam reporter Pędzelek Poręba?

Ile lat trzeba się uczyć, by zostać mistrzem perkusji? O jakich scenach muzycznych marzy perkusista i czy… żona nie ma czasem dość tego przysłowiowego „walenia po garach”? 

Nasz reporter Pędzelek Poręba z Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie w szóstym odcinku pędzelkowych ciekawostek, wprowadzi nas w muzyczny świat porębskiego mistrza perkusji - pana Marka Burdy.

Wiecie, że nasz bohater grał wspólnie z… Małgorzatą Ostrowską? Rozmówca porębskiego reportera zdradzi też kilka ważnych szczegółów ze swojej muzycznej kariery. Opowie m.in. o Porębskim Ognisku Muzycznym, o tym na jakich instrumentach uczy grać swoich podopiecznych oraz ile czasu zajmuje dojście do prawdziwej wprawy. 

Na koniec odcinka dowiemy się jak sprytnie wykorzystać kaszę, kamyczki lub żwirek, by zrobić swój własny instrument muzyczny. 

Kto widział poprzednie odcinki z Panem Pędzelkiem, ten z pewnością obejrzy także najświeższy. Zapraszamy do oglądania: 

TV PP MOK PORĘBA - ODCINEK 6 - YouTube

do góry