przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Zapraszamy do Urzędu. Pracownicy ZUS będą zakładać mieszkańcom profile PUE

30 Listopada 2022

W Mikołajki, 6 grudnia, Urząd Miasta w Porębie odwiedzą pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W ramach akcji społecznej będą zakładać przedsiębiorcom obowiązkowe profile PUE.

Od 30 grudnia każdy płatnik składek w ZUS-ie będzie miał obowiązek założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych. Można zrobić to samemu, za pośrednictwem komputera. Ci, którzy wolą jednak mieć pewność, że wszystko pójdzie szybko i gładko, 6 grudnia mogą zjawić się w budynku Urzędu Miasta w Porębie, przy ul. Dworcowej 1.

Plakat-zus- W godzinach od 9 do 12 na mieszkańców czekać będą wykwalifikowani pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Chętnym będą zakładać profile na Platformie Usług Elektronicznych (PUE)  ZUS - mówi Ewa Nowak, kierownik Referatu Organizacyjnego i główny specjalista ds. kadr Urzędu Miasta w Porębie.

Zaznaczamy, że PUE ZUS umożliwia załatwienie większości spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi w dowolnym miejscu i czasie. Przedsiębiorcy mogą składać wnioski do ZUS i korzystać z bezpłatnej aplikacji ePłatnik przeznaczonej do obsługi dokumentów ubezpieczeniowych. Mogą też kontrolować stan swoich rozliczeń z ZUS, mają dostęp do zwolnień lekarskich swoich pracowników, mogą samodzielnie tworzyć elektroniczne dokumenty z danymi z ZUS i przekazywać je do innych instytucji (np. banku lub urzędu).

PUE ZUS to duże ułatwienie dla przedsiębiorców, dlatego nie warto czekać na ostatnią chwilę.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
pdf Plakat PUE. / 4.01MB
ilość pobrań: 105
Plakat PUE. 4.01MB zobacz

do góry