przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Z mapą legend zwiedzili najważniejsze punkty Poręby

8 Czerwca 2023

Strażnicy Powietrza na pomoc Błękitnemu Niebu - pod takim hasłem na terenie Poręby rozegrała się niezwykła ekologiczna gra miejska. Wzięło w niej udział około 50 osób.

Start zlokalizowano przy Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie. To tu, 3 czerwca, uczestnicy zabawy odbierali mapy z trasą gry miejskiej. Niezwykłe, bo wiodące do dziesięciu różnych punktów miasta, gdzie na uczestników czekały zagadki. - W finale odkryć trzeba było tajne hasło całej zabawy - mówi Agnieszka Szwaja, gminny ekodoradca, koordynatorka całej zabawy. Dodaje, że na tych, którzy zdołali przejść całą trasę gry, czekały nagrody - gry, kubki i pamiątkowe gadżety.

Gra trwała około dwóch godzin, a wszystko odbywało się w tematyce ekologicznej - zorganizowano ją w ramach Zielonego Tygodnia Unii Europejskiej - oraz w klimatach mitów i legend śląskich. Uczestnikom towarzyszył zatem m.in. słynny Bebok, Połednice z rozwianymi włosami, górniczy Skarbek i Heksa.

- W zabawie wzięło udział około 50 osób, w tym całe rodziny i kilkuletnie dzieci. Pogoda nam dopisała, bawiliśmy się świetnie - podkreśla Agnieszka Szwaja.

Porębską grę miejską pod hasłem „Strażnicy Powietrza na pomoc Niebieskiemu Niebu” zorganizowano w ramach projektu LIFE „Śląskie. Przywracamy błękit”.

do góry