przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Industriada 2023 w Porębie. Sprawdź program atrakcji

12 Czerwca 2023

Od południa aż do wieczora. Tegoroczne Święto Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, obchodzone także na terenie Poręby, obfituje w moc niesamowitych atrakcji. Publikujemy program zwiedzania.

W zeszłym roku impreza potrwała w Porębie do późnych godzin wieczornych, a jak wspominają organizatorzy - takiego zainteresowania wieżą gichtową, nie obserwowano już od dawna. W tym roku, a dokładnie 17 czerwca, porębski zabytek po raz drugi w swojej historii zostanie bohaterem najważniejszego święta zabytków w naszym województwie - popularnej Industriady.

Prażonki rozpoczną Industriadę

Wystawy, prelekcje, koncert, oglądanie filmu w zabytkowych murach - na ciekawy program zwiedzania z całą pewnością będzie można liczyć. Atrakcje rozpoczną się punktualnie w południe i zaplanowane są to godziny 19.

Już sam początek porębskiej Industriady zapowiada się hucznie. Będzie to bowiem…biesiada z muzyką i wspólne przygotowywanie prażonek - tradycyjnej porębkiej potrawy (możliwość przyniesienia własnego kociołka). Na godz. 13:00, 15:00 i 19:00 zaplanowano zwiedzanie wieży z przewodnikiem, zakończone pokazem filmu „Portrety XXX-lecia" - reportażem z 1974 roku pokazującego Fabrykę Urządzeń Mechanicznych i Miasto Poręba.

Malowanie twarzy, teatr i wystawy

Na terenie wieży odbywać będą się również liczne wystawy. Pojawi się tu m.in. stoisko multimedialne prezentujące eksponaty znajdujące się w wieży. O godz. 14:00 prażonki będą już gotowe i wszyscy uczestnicy wydarzenia będą mogli ich skosztować.

To jednak nie wszystko. W trakcie tegorocznego Święta Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, atrakcje dla siebie znajdą również najmłodsi. O godz. 15:00 będą mogli wziąć udział w warsztatach plastyczno-technicznych pod hasłem „Moja wieża”, a godzinę później wybrać się na górniczą szychtę z Myszką Miki. Zobaczą także spektakl teatralny „Zwierzaki, owady i leśne runo” w wykonaniu Teatru “Na Przekór”, który działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie.

Będzie też popcorn, wata cukrowa, tatuaże, plecenie warkoczyków, malowanie twarzy, zabawy z animatorami, konkursy z nagrodami.

Industriadę w Porębie zakończy międzypokoleniowy koncert w cieniu wieży (o godz. 17), podczas którego wystąpią lokalni artyści, zespoły dziecięco-młodzieżowe, dorośli oraz seniorzy.

- Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tegorocznej Industriadzie, to dla każdego miasta wielkie wyróżnienie, cieszymy się, że i nasze miasto znalazło się na mapie tegorocznych atrakcji - mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Szczegółowy program zwiedzania wieży gichtowej znaleźć można na plakatach.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
pdf INDUSTIRADA 2023 / 1.97MB
ilość pobrań: 142
INDUSTIRADA 2023 1.97MB zobacz

do góry