przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Wuefista z Poręby szykuje się na Mistrzostwa Świata Nauczycieli w Bułgarii

21 Sierpnia 2023

I choć nie są to rozgrywki słynnych klubów, postarać się i tak obiecuje. Patryk Tragarz, nauczyciel wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Porębie, lada chwila wylatuje na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej do Bułgarii.

Trenuje kilkulatki, organizuje międzyszkolne turnieje w piłce nożnej, miłości do piłki codziennie uczy uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Porębie. Patryk Tragarz, tutejszy nauczyciel wychowania fizycznego, już za kilka dni na murawie w Bułgarii sam pokaże na co go stać. - Zostałem wytypowany do uczestnictwa w tamtejszych Mistrzostwach Świata w piłce nożnej. Cieszę się na taki wyjazd, to wyróżnienie - mówi u uśmiechem niespełna 30-letni trener.

Przygoda i promocja miasta

Bułgarię odwiedzi po raz pierwszy. - Przylatujemy, mamy jeden dzień wolnego, a na następny dzień odbywać się będzie już oficjalne otwarcie mistrzostw - mówi Patryk. Tłumaczy, że nie są to tylko mistrzostwa piłki nożnej. Turnieje rozgrywać będą również m.in. tenisiści i koszykarze.

Czy towarzyszy mu stres? - Póki co nie, jadę tam wiadomo, ostro powalczyć, nie są to jednak mistrzostwa, które zdecydują o mojej przyszłości. Będzie to dla mnie niesamowita przygoda - zakłada trener i dodaje, że dzięki uczestnictwu w takim wydarzeniu sportowym może reprezentować i promować Porębę, a w dalszej przyszłości być może zdobyć dla siebie i szkoły nowych sponsorów.

Zamiłowanie przekazywane młodym porębianom

Sam miłością do piłki nożnej zaraził się już w dzieciństwie. - Mieszkam w centrum Poręby i do boiska miałem rzut beretem. Z kolegami spędzaliśmy na murawie całe popołudnia - wspomina Patryk. Dodaje, że dziś z przyjemnością uczy tego, co sam potrafi młode pokolenie. Zaczynałem od treningów z 5-, 6-latkami. Teraz uczę już starsze dzieciaki i cieszę się, jeśli garną się do piłki. Ruch jest ważny a dziś dzieci trzeba odciągać od elektronicznych gadżetów - uważa.

Jak przygotowuje się do mistrzostw w Bułgarii? - Robię treningi motoryczne na siłowni, biegam, a z kolegami, z którymi wyjeżdżam, umówiliśmy się na sparing. To ważne, chcemy poznać się na boisku, sprawdzić swoje możliwości i mocne strony jeszcze przed mistrzostwami - przyznaje wuefista.

A z kogo bierze przykład? - Cristiano Ronaldo! Według mnie jest najlepszy - przyznaje.

A my trzymamy za pana Patryka kciuki i oczekujemy na powrót z mistrzowskim tytułem!

 

 

 

 

do góry