przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Wielkanocna babka i fluorescencyjny las w porębskiej Świetlicy Środowiskowej

11 Kwietnia 2023

Tradycyjne jajko i wielkanocna babka piaskowa. W iście wielkanocnym stylu oficjalnie oddano do użytku nową salę edukacyjną porębskiej Świetlicy Środowiskowej. Jest wyjątkowa!

Wszystko za sprawą niecodziennego wystroju, za który w dużej mierze odpowiedzialna była Katarzyna Migoń-Kasperlik, plastyczka Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie. W nowej salce edukacyjnej znalazły się bowiem m.in. ogromne grzyby, które dzięki użyciu specjalnej, fluorescencyjnej farby, potrafią świecić w ciemnościach.

Są też wygodne, zielone pufy do siedzenia i co najważniejsze - stolik z komputerem, który służy za miejsce do nauki. - Tego właśnie nam brakowało - mówią przedstawiciele Świetlicy Środowiskowej w Porębie.

Jej podopieczni do tej pory spędzali czas we wspólnej sali. Starsze dzieci nie miały zatem warunków do spokojnej nauki czy odrabiania prac domowych. Za sprawą otwartej oficjalnie w miniony poniedziałek nowej sali edukacyjnej - już mają.

Uroczystość otwarcia połączono ze zbliżającymi się wielkimi krokami obchodami święta Wielkiej Nocy. Spotkanie miało charakter śniadania wielkanocnego. W sali głównej świetlicy naszykowano odświętny stół, a na nim świąteczne smakołyki, w tym oczywiście jajka i babki piaskowe.

- Liczę na to, że nowe pomieszczenie będzie służyło wam długo i w pożyteczny sposób. Zawsze powtarzam, że inwestowanie w młode pokolenie, to najlepsza inwestycja na przyszłość - podkreślał obecny na otwarciu nowej sali burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Towarzyszyli mu przedstawiciele Urzędu Miasta, Rady Miasta oraz porębskich instytucji.

swietlica

do góry