przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Wielka metamorfoza. SP1 ma nowe pracownie

22 Lutego 2021

Muzyczna i logopedyczna. Dodatkowo zaś świetlica gier i zabaw. To trzy zupełnie nowe pracownie w Szkole Podstawowej nr 1 w Porębie. - Sale zostały gruntownie wyremontowane i wyposażone - podkreśla dyrekcja placówki.


Między innymi cajon (czyli afrykańska skrzynia perkusyjna), trójkąty, marakasy, klawesy, dzwonki naciskane diatoniczne i shaker perkusyjny. To cały wachlarz nowych instrumentów muzycznych, jakie niedawno pojawiły się w zupełnie nowej pracowni muzycznej w Szkole Podstawowej nr 1 w Porębie. Wcześniej sala została gruntownie wyremontowana, zamontowano także monitor interaktywny, a z początkiem tego roku dyrekcja podstawówki dokupiła tutaj nowe meble. - Tak powstała nowoczesna sala muzyczna, która będzie służyła uczniom również do zajęć surdopedagogicznych i rytmicznych - mówi Agnieszka Andrzejewska, dyrektor porębskiej SP nr 1. Dodaje, że odbywają się tutaj także zajęcia muzyczne w ramach opieki świetlicowej.

Jak w profesjonalnym gabinecie

To jednak nie koniec. Równie spektakularną metamorfozę przeszła także szkolna pracownia logopedyczna. - Została wyremontowana i kompletnie wyposażona w nowoczesne pomoce logopedyczne. Dla przykładu: w gry i środki dydaktyczne takie jak trening logopedyczny, bambikowe logoprzygody, grafomotoryka od szlaczka krzywego, treningi logopedyczne, ale też multimedialne programy: np. zestaw logopedii Pro Gold czy mTalent percepcja słuchowa - wylicza dyrektor Andrzejewska. Dodaje, że teraz mali podopieczni z przyjemnością popracują nad swoją percepcją słuchową czy wzrokową, a także wzbogacą swoje słownictwo. - Ponieważ mamy w szkole profesjonalny gabinet logopedyczny - podkreśla z dumą pani dyrektor.

Dodatkowo udało się urządzić nową świetlicę

Oficjalnego odbioru wspomnianych wyżej dwóch nowych pracowni szkolnych dokonał burmistrz Poręby Ryszard Spyra 26 stycznia tego roku. 30 tys złotych - wydane na wyposażenie pomieszczeń to skutek efektywnego starania się gminy o pieniądze z zewnątrz. Tę kwotę miasto otrzymało z MEiN, w ramach 0,4% rezerwy subwencji oświatowej. - Wykonany wcześniej remont udało się przeprowadzić dzięki środkom z Urzędu Miasta w Porębie - zaznacza Agnieszka Andrzejewska.

Dodatkowo, przy okazji tego projektu, udało się utworzyć w szkole dodatkową świetlicę gier i zabaw, wyposażoną w cztery stanowiska komputerowe oraz kolorowe szafki na książki dla uczniów, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą nosić książek do i z domu. Będą mogli zostawić je właśnie tutaj.

 

do góry