przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Burmistrz dziękuje za organizację WOŚP

18 Lutego 2021

Po raz kolejny jestem dumny z naszego miasta - o przebiegu tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Porębie mówi burmistrz Ryszard Spyra. Sprawdźcie, ile pieniędzy zebrano.

Tegoroczny 29. już finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z całą pewnością nie należał do najłatwiejszych. W cieniu pandemii, z wieloma ograniczeniami, brakiem możliwości organizacji koncertów plenerowych... A jednak, pod batutą Jurka Owsiaka, znów zebrano niewyobrażalną wręcz kwotę (aktualnie szacunkowo mówi się o 127 495 626 zł), która wspomoże szpitale w całej Polsce.

Świetnie wypadł także porębski finał WOŚP. Sztab utworzony w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie zebrał aż 29 500 zł. - Jestem dumny z porębian! Cieszę się, że tak wielu z nas uczestniczyło w tegorocznym finale. Cieszę się, że jesteśmy wielkoduszni i empatyczni. Serdecznie dziękuję zarówno wszystkim darczyńcom, jak i osobom zaangażowanym w organizację WOŚP w Porębie: sztabowi w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie, wszystkim koordynatorom, wolontariuszom - dziękuje burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Przypomnijmy, podczas 29. finału WOŚP zbierała fundusze dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Za zebraną kwotę Orkiestra zakupi m.in. zestawy endoskopów laryngologicznych, egzoskopy, lasery diodowe, nawigacje optyczne otolaryngologiczne, koblatory do operacji migdałków, aparaty USG i RTG, kardiomonitory oraz lampy operacyjne. - Praca bez możliwości korzystania z takich sprzętów może powodować wzrost ryzyka powikłań. Wydłużanie zabiegów bezpośrednio wpływa na proces leczenia i rekonwalescencji u małych pacjentów - mówi Tomasz Grochowski z warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka.

Wszelkie orkiestrowe akcje odbywały się w reżimie epidemiologicznym, z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. WOŚP wspierać można jeszcze do końca lutego. W jaki sposób?  Na stronie internetowej www.wosp.org.pl znajdziemy niezbędne informacje. Między innymi: jak dokonać przelewu internetowego, przelewu BLIK-iem lub wysłać SMS-a z pomocą.

do góry