przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

W mieście trwa wielkie koszenie

14 Czerwca 2023

Miejskie trawniki, pasy drogowe dróg gminnych i tereny rekreacyjne. To tylko część z harmonogramu koszenia, jakie aktualnie trwa w naszym mieście. Efekt? Poręba znów pięknieje.

Nowa kosiarka z wysokim wsypem marki Kubota, dwa ciągniki z kosiarkami, pięć kosiarek samojezdnych z koszami, sześć kos spalinowych i kilka podkaszarek elektrycznych. - Cały nasz sprzęt służący do koszenia jest aktualnie w użyciu - informuje Mariusz Grabarczyk, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Porębie, do zadań którego należy m.in. dbanie o miejską zieleń.

W Porębie trwa wielkie koszenie. - Prace prowadzone są systematycznie i na bieżąco w różnych częściach miasta, na terenach, którymi zarządza gmina - podkreśla prezes porębskich Wodociągów. Oznacza to, że koszone są m.in. miejskie trawniki, pasy i pobocza dróg gminnych, tereny rekreacyjne - w tym przede wszystkim należące do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, miejski stadion, a także boiska szkolne.

Trawy są koszone również na terenie miejskich placów zabaw (urządzenia także są w trakcie serwisowania) oraz siłowni pod chmurką.

Niemal równocześnie trwają już przygotowania do oficjalnego otwarcia tegorocznego sezonu letniego. Uruchomienie niecki wraz z plażą miejską przy ul. Zakładowej zaplanowano na 24 czerwca.

Urząd Miasta w Porębie o obowiązkach związanych z dbaniem o zieleń przypomina również spółdzielniom, wspólnotom mieszkaniowym i właścicielom prywatnych posesji.kosiarka

do góry