przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

W Porębie szykuje się weekend wielkich wydarzeń

2 Września 2022

Zlot klasyków motoryzacji, foodtrucki, impreza na 75-lecie ogródków działkowych, a także rockowy festiwal na Orliku oraz Industriada. W ten weekend w Porębie dużo będzie się działo.

Nie masz planów na pierwszy wrześniowy weekend? To się dobrze składa. W sobotę i niedzielę w naszym mieście czeka na mieszkańców i przyjezdnych moc atrakcji.

3 września nie lada gratkę będą mieli miłośnicy ogrodów. Na terenie ROD „Anatol” w Porębie rozpocznie się impreza z okazji 75-lecia porębskich ogródków działkowych. Ogrody Aktywizacji Społecznej zaproszą wszystkich chętnych na warsztaty: muzyczne, plastyczne i ekologiczne oraz piknik ekologiczny, który rozpocznie się o godzinie 16  na terenie „Anatola”.

W sobotę i niedzielę, w godz. od 12 do 20 będzie można spróbować również specjałów prosto z foodtrucka. Zaparkują na targowisku miejskim.

4 września na targowisku staną również klasyki polskiej motoryzacji. Z bliska „maluchowi” i nie tylko przyjrzeć będzie można od godziny 15. Podczas imprezy zbierane będą też fundusze dla chorej Lenki.

Sobotni wieczór warto będzie spędzić na porębskim Orliku, gdzie od 18 do 21 wystąpią prawdziwe gwiazdy rocka. Na scenie podczas  Orlik Rock Festiwal zaprezentują się: Izabela Grzyb, Awaria Fabryczna oraz Altermotive.

Nie zapomnijmy również o Święcie Zabytków Województwa Śląskiego, czyli Industriadzie 2022, W ramach imprezy wieżę gichtową odwiedzać będzie można w godz. od 12 do 19.

do góry