przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

W Porębie pojawiły się dwa niezwykłe serca

10 Lutego 2021

Ogromne i oczywiście czerwone. Pod Miejskim Ośrodkiem Kultury w Porębie oraz w centrum naszego miasta pojawiły się niezwykłe serca. W ten sposób miasto zbiera nakrętki, które spełnią ważne marzenia.

Zwykle wyrzucamy je do kosza. Dobrze, jeśli do pojemnika przeznaczonego na plastiki. Wówczas nakrętki - bo o nich tutaj mowa - trafiają do recyklingu i dostają nowe życie. Można zrobić z nich jednak jeszcze lepszy pożytek. 


Jaki? - Zebrane w odpowiedniej ilości trafiają do firm, które w zamian za nakrętki przekazują fundusze na rzecz osób potrzebujących. Głównie leczenia, rehabilitacji lub sprzętu medycznego, na przykład wózka inwalidzkiego - tłumaczą przedstawiciele Urzędu Miasta w Porębie, który zdecydował się wziąć udział w akcji zbierania plastikowych nakrętek. 

W naszym mieście znajdziemy dwa serduszka do tego służące. W każdym z nich zmieści się około 700 litrów plastikowych nakrętek. Jedno serduszko stanęło na placu przy Miejskim Ośrodku Kultury, niedaleko fontanny. Drugie w centrum Poręby, przy sklepie Biedronka.serce2

- Teraz każdy z nas może łatwo i bez wysiłku wspomóc osoby potrzebujące. Nie ma chyba prostszego sposobu na pomaganie - mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra i zachęca do zbierania nakrętek.

Wystarczy, że nakrętki z butelek po wodzie mineralnej czy innych napojach zbierać będziemy do woreczka u siebie w domu, a gdy ten będzie już pełny, zawartość wrzucimy do metalowego, czerwonego serca.

serce 3

Takich pojemników w naszych województwie znajdziemy więcej. Kilka z nich stanęło m.in. na terenie pobliskiego Zawiercia, w Podzamczu, Szczekocinach czy w Dąbrowie Górniczej.

 

 

 

 

 

do góry