przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

W Porębie padł rekord szczepień przeciw COVID-19

21 Lipca 2021

Aż 698 osób zaszczepiło się przeciw chorobie COVID-19 w Porębie w czerwcu tego roku. - To rekord - podkreśla kierownictwo tutejszego Samodzielnego Publicznego Zakład Opieki Zdrowotnej.

Porębianie dbają o swoje zdrowie! Dowód? Rekord szczepień przeciw COVID-19, który wyniósł aż  698 osób i przypadł na czerwiec tego roku.

- Wiosenne miesiące dawały nam miesięczne wyniki na poziomie 450-500 zaszczepionych. Czerwiec był jednak wyjątkowy. Przede wszystkim dlatego, że zmienił się sam cykl szczepień. Mówiąc konkretnie z 35-dniowego (red: mowa tu o odstępie między pierwszą a drugą dawką szczepionki) skrócił się do 21-dniowego - tłumaczy Joanna Perlińska, Zastępca Kierownika Ds Administracyjno - Gospodarczych w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Porębie.

Jak dodaje kierownictwo SPZOZ do rekordu dołożył się również fakt, że do szczepień przystąpić mogły także dzieci w wieku od 12 do 16 lat. - Tutaj liczby nie są duże, rodzice wciąż analizują za i przeciw, niemniej jednak dla tej grupy wiekowej zaświeciło się zielone światło w kwestii szczepień - mówi Joanna Perlińska.

SPZOZ wciąż dysponuje dużym zapasem szczepionek, a do chętnych może się dostosować. - Pacjentów szczepimy od poniedziałku do soboty - w sytuacji, gdy ktoś ze względu na pracę nie może zgłosić się do nas w tygodniu. Jeśli ze względów zdrowotnych, pacjent nie może do nas dotrzeć, mamy też możliwość dojechania i zaszczepienia go w domu - zapewnia kierownictwo porębskiego SPZOZ-u.

 

do góry