przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP

Uwaga! Przejazd kolejowy przy ul. Chopina będzie zamknięty

13 Lipca 2023

Na dwa tygodnie. Przez taki czas obowiązywać będzie objazd zamkniętego przejazdu kolejowego. Powód? Zniszczona nawierzchnia drogowa doczeka się wreszcie nowego asfaltu.

Od 19 lipca do 2 sierpnia. W tym czasie kierowcy korzystający z przejazdu kolejowo-drogowego przy ul. Chopina w Porębie, będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

Wykonawca prac związanych z rewitalizacją i odbudową nieczynnej linii kolejowej nr 182 Tarnowskie Góry-Zawiercie, w środę 19 lipca rozpocznie prace związane z wymianą nawierzchni drogowej i torowej na wyżej wymienionym przejeździe.

Objazd po specjalnie utworzonym pasie

Objazd obowiązywać będzie ulicą Działkową. - Kierowcy skorzystają ze specjalnie utworzonego pasa, a znaki informujące o zmianie organizacji ruchu montować będziemy już w najbliższy poniedziałek - kilka dni przed wyłączeniem obiektu z ruchu - by kierowcy już mogli się do zmiany przyzwyczaić - mówi Kasper Bomba, z zawierciańskiej firmy Azymut, zajmującej się oznakowaniem drogowym.

Po remoncie będzie o wiele ciszej

Prace budowalne na zamkniętym przejeździe prowadzić będzie lider konsorcjum firm - wykonawcy projektu pod nazwą „Rewitalizacja i odbudowa nieczynnej linii kolejowej nr 182 Tarnowskie Góry-Zawiercie”.  - Na jezdni pojawi się nowa nakładka asfaltowa, a część torowa odbudowana zostanie w taki sposób, by przejazd pojazdu był cichszy i powodował mniejsze drgania. Warunki przejazdu po remoncie będą zatem dużo bardziej komfortowe - mówi Paweł Milas, przedstawiciel spółki Track Tec Construction, lidera kontraktu.

do góry