przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Duże zniszczenia przy basenie. Burmistrz apeluje

17 Lipca 2023

Z niemal dwudziestu leżaków, jakie były do dyspozycji w tym sezonie na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Porębie, została zaledwie para. - Nie niszczmy wspólnego mienia - apeluje burmistrz Ryszard Spyra.

Świeży piasek, estetyczne parasole z dekoracjami trzcinowymi, leżaki. Tak wyglądać miała miejska plaża usypana na terenie porębskiego MOSiRu. Miała, bo już nie wygląda. - Zniszczenia są duże. Nie tylko zresztą w okolicy plaży - rozkładają ręce przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Porębie.

Z niemal dwudziestu naszykowanych przed tegorocznym sezonem letnim leżaków, zostały już tylko dwa. Co stało się z resztą? - Zostały doszczętnie zniszczone: połamane, pocięte, część znaleźliśmy w krzakach - relacjonują w MOSiR-ze. Ośrodek przypomina, że leżaki zostały zakupione dla wygody mieszkańców, można było je odebrać spod budynków przy dużym basenie, lub - gdy były już rozłożone na plaży - po prostu skorzystać.

Niestety, mało kto po plażowaniu odkładał leżaki w nienaruszonym stanie na miejsce. Większa część została zniszczona, kilka leżaków ktoś po prostu ukradł.

- To przykra sprawa. Wielokrotnie apelowałem o poszanowanie wspólnego dobra. To, co miejskie - jest przecież nasze, wszystkich mieszkańców. Żałuję, że niektórzy porębianie wciąż tego nie rozumieją - mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra. Wciąż apeluje, by zachowywać się odpowiedzialnie i z troską o miasto - naszą wspólną przestrzeń, miejsce do życia i wizytówkę.

 

do góry