przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Urząd zbiera deklaracje OZE. Warto przystąpić do programu!

9 Stycznia 2023

Instalacje fotowoltaiczne, magazyny energii, pompy ciepła. Rozpoczął się drugi etap projektu Odnawialne Źródła Energii realizowany przez Urząd Miasta w Porębie.

187 mikroinstalacji fotowoltaicznych, 103 instalacje solarne, 45 kotłów na pellet, 21 pomp CWU oraz 45 pomp CO. To skutek realizacji pierwszego etapu projektu OZE w naszej gminie.

Właśnie rozpoczął się drugi etap przedsięwzięcia. - Aktualnie przyjmujemy deklaracje uczestnictwa w projekcie. Każdy zainteresowany może je złożyć w pokoju nr 3 - mówi Joanna Kowalska, kierownik Referatu Środków Pomocowych i Rozwoju Urzędu Miasta Poręba. Dodaje, że urząd przyjął już ponad 200 deklaracji. - Z decyzją nie warto zwlekać zbyt długo, ponieważ o uczestnictwie w programie decyduje kolejność zgłoszeń - podkreśla Joanna Kowalska.

Przypominamy, że złożenie deklaracji nie jest równoznaczne z wzięciem udział w drugim etapie projektu OZE. Dokumenty będą bowiem analizowane, a Urząd Miasta w Porębie aktualnie bada zapotrzebowanie mieszkańców, by w kolejnym etapie ubiegać się o realizację projektu.plakat - oze nabórCo ważne; mieszkańcy, którzy brali udział w pierwszym etapie OZE, mogą wziąć udział również w drugim etapie projektu. Zaznaczmy, że teraz przedsięwzięcie obejmuje montaż instalacji fotowoltaicznych, magazynów energii i pomp ciepła. - Warto, bo uzyskując spore dofinansowanie możemy zmodernizować swój dom, wspomóc budżet domowy i zaoszczędzić na energii, a także zadbać o środowisko - zaznacza Joanna Kowalska.

Realizacja projektu pod nazwą ,,Budowa instalacji odnawialnych źródeł energii w podregionie sosnowieckim - Irządze, Łazy, Poręba, Sosnowiec, Szczekociny, Zawiercie” nastąpi w 2024 roku. Projekt realizuje Urząd Miasta w Porębie w partnerstwie z Agencją Rozwoju Zawiercia. Projekt OZE obejmuje zaprojektowanie, dostawę i montaż instalacji.

Poręba będzie się ubiegać o dofinansowanie do projektu w ramach Funduszy Europejskich dla Województwa Śląskiego na lata 2021-2027.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Format Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności
png Plakat - OZE ( nabór) / 735.35KB
ilość pobrań: 326
Plakat - OZE ( nabór) 735.35KB zobacz

do góry