przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Do gminy dotarła druga dostawa węgla

6 Stycznia 2023

160 ton orzecha i 80 ton groszku. Do Poręby dojechała już druga tura tzw. „taniego węgla”. Wnioski o zakup składać można w MOPS-ie.

Pierwszą część - maksymalnie 1,5 tony - mieszkańcy Poręby odebrali w minionym właśnie roku. Teraz do naszej gminy dojechała druga dostawa węgla prosto z kopalni. - To 160 ton orzecha i 80 ton groszku - mówią przedstawiciele Urzędu Miasta w Porębie. Oznacza to, że już od przyszłego tygodnia rozpocznie się dystrybucja węgla od gminy.

Węgiel w preferencyjnej cenie

Przypomnijmy; tzw. „tani węgiel od gminy” to rządowy program umożliwiający zakup tego rodzaju opału na zimę w preferencyjnej cenie maksymalnie 2 tysięcy złotych za tonę. Zaznaczmy, iż aktualnie w komercyjnych składach cena za tonę węgla oscyluje w kwocie 4 tysięcy złotych, a rekordowo sięga nawet 5 tysięcy złotych. -  Cena tony węgla od gminy to u nas 2 tysiące złotych za tonę, przy czym dowóz jest już w cenie  - zaznaczają przedstawiciele Urzędu Miasta Poręba.

Znów należy złożyć wniosek

Zgodnie z przepisami węgiel od gminy kupić można było w dwóch turach. Po 1,5 tony - w 2022 i 2023 roku. Wcześniej należało złożyć odpowiedni wniosek do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Porębie. - Przypominamy, że teraz, przy zakupie drugiej transzy węgla od gminy, taki wniosek również należy złożyć - informują urzędnicy.

Złożyć można go pisemnie w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Porębie przy ul. Chopina 1 lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej ePUAP (wówczas należy opatrzyć je kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelnić z wykorzystaniem profilu zaufanego).

Certyfikat, płatność i odbiór

Po pozytywnej weryfikacji wniosku, należy udać się do Urzędu Miasta Poręba w celu odbioru certyfikatu jakości węgla i opłaty (płatności dokonać można gotówką, kartą, BLIK-iem lub przelewem). Odbiór węgla następuje przy ul. Kopernika 25 w dzielnicy Niwki, w siedzibie dystrybutora - Janusza Borówki. Wszelkie uwagi zgłaszać można pod numerem 512-006-938, dzwoniąc na „Pogotowie Węglowe”, lub kontaktując się za pośrednictwem maila: wegiel@umporeba.pl

 

do góry