przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Urząd w miesiąc zaoszczędził 650 zł. Na czym?

29 Listopada 2021

Bez drukowania, wkładania do koperty i wizyty na poczcie. Urząd Miasta w Porębie wie, jak sprytnie i mądrze oszczędzać.

Wszystko dzięki podpisowi elektronicznemu. Urząd Miasta w Porębie dzięki takiemu rozwiązaniu przesyłać może oficjalną korespondencję za pomocą internetu. - Dokumenty mają taką samą moc prawną, jak te podpisane odręcznie - zaznaczają przedstawiciele Urzędu Miasta Poręba. Podkreślają, że to bardzo ekologiczne rozwiązanie. - Oszczędzamy na papierze, tuszu oraz znaczkach pocztowych - mówią.

Urzędnicy podliczyli, że po miesiącu od zastąpienia tradycyjnej korespondencji tą internetową (druki przekazywane są za pomocą platformach do przesyłu dokumentacji), porębski magistrat zaoszczędził ok. 650 zł.

To nie jedyne oszczędności, jakie w ostatnim czasie udały się Urzędowi Miasta w Porębie. Przypomnijmy, że z dniem 1 listopada porębski urząd zmienił operatora telekomunikacyjnego.

- Wybraliśmy system telefonii Voice Over IP, który opiera się na internecie. Dzięki takiemu rozwiązaniu oszczędności na rachunkach sięgną ok. 30 procent - mówi Kamil Kowalik z Urzędu Miasta Poręba. Dodaje, że z urzędami, instytucjami czy innymi centrami administracji, które także posiadają system telefonii Voice Over IP, rozmowy są darmowe.

do góry