przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Trwa procedura związana z montażem ładowarek do aut elektrycznych

8 Sierpnia 2023

Czy osiedle „Na Stoku” dostanie swoją ładowarkę do aut elektrycznych? Poręba wnioskowała o taką możliwość w ramach konkursu. Teraz jego organizator weryfikuje wskazane lokalizacje w zakładzie energetycznym.

O tym, że porębianie poruszający się autami z napędem elektrycznym będą mieli możliwość wpięcia się do ładowarki zlokalizowanej na terenie swojego miasta informowaliśmy już przed rokiem.

Wówczas gmina wzięła udział w konkursie Fundacji Lepsza Jakość Życia i jako jedna spośród 142 zakwalifikowała się do finału projektu. W efekcie na terenie Poręby stanąć miały dwie ładowarki do aut elektrycznych. Jedna na terenie miejskiego targowiska, druga przy nowo powstającym osiedlu „Na Stoku”.

- Zgodnie z podanymi w konkursie terminami wskazaliśmy właśnie te dwie lokalizacje - podkreślają przedstawiciele Urzędu Miasta Poręba. Niestety mimo licznych próśb Fundacja Lepsza Jakość Życia do tej pory ich jeszcze nie zamontowała.

 

O powód zapytaliśmy u źródła. „Obecnie oczekujemy na weryfikację przez Zakład Energetyczny możliwości przyłączenia do sieci dla stacji ładowania w wskazanej przez Państwa lokalizacji lub w proponowanej przez nas lokalizacji, niestety jest to procedura długotrwała na którą my jako fundacji jak i wykonawca nie mają żadnego wpływu” - informuje Tomasz Wlazło, przedstawiciel Fundacji Lepsza Jakość Życia.

 

Gmina Poręba otrzymała natomiast wzory dokumentów niezbędnych do podpisania umowy w ramach przeprowadzonego przez Fundację konkursu. - Po naszej stronie wszystko jest już załatwione, czekamy na ruch ze strony Fundacji - informują urzędnicy.

 

Zaznaczmy, że w ramach projektu Gmina Poręba za ładowarki nie będzie musiała zapłacić ani grosza.

 

 

 

do góry