przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Trwa akcja usuwania dziur w gminnych drogach. Nierówności znikają także z „gruntówek”.

29 Kwietnia 2024

Już niemal 500 mkw. z zaplanowanych 2 000 mkw. asfaltu użyto w Porębie do akcji łatania dziur po zimie. Co ważne, wyrównywane są nie tylko drogi asfaltowe. Znikają także dziury w drogach gruntowych.

Prace związane z usuwaniem ubytków przeszły ulice: Borkowa, Dębowa, Leszczynowa oraz Piaskowa.  W najbliższym czasie front robót przeniesie si na ulicę Wypoczynkową, Łąkową i Siewierską.

Zaznaczmy, że mowa tutaj o drogach gruntowych. W większości usuwane są jednak dziury w drogach asfaltowych.

- Akcja, w ramach której z nawierzchni usunięte zostanie aż 2 000 mkw. nierówności trwać będzie pięć miesięcy. Sprawiające kierowcom najwięcej problemów dziury, zostały już załatane, do pewnych lokalizacji wykonawca prac będzie jeszcze wracał z niezbędnymi poprawkami – zaznacza Angelika Kubaczyńska z Referatu Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej UM Poręba.

Dodaje, że dziury uzupełniane są m.in. mieszanką z recyklera. Gmina w zeszłym roku zakupiła ponad 1000 ton frezu, czyli wierzchniej warstwy asfaltu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, polegającym na zakupie materiału z odzysku, gmina mogła zaoszczędzić.

Urząd Miasta w Porębie zaznacza, że ubytki w asfalcie wciąż można zgłaszać, osobiście w Referacie Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Porębie, pod nr. tel. 32 6771203 lub radnym ze swoich okręgów wyborczych.

 

Podobne wiadomości:

do góry