przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Akcja usuwania dziur w gminnych drogach już na półmetku!

16 Maja 2024

Połowę z zaplanowanych 2 000 mkw. asfaltu użyto w Porębie do łatania dziur po zimie. Efekty widać gołym okiem, lepszy komfort jazdy zauważają też kierowcy.

Po największych dziurach praktycznie nie ma już śladu. – Wykonawca zakończył łatanie największych ubytków i to zarówno w gminnych drogach asfaltowych, jak i drogach szutrowych – mówi Angelika Kubaczyńska z Referatu Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej UM Poręba.

W najbliższych dniach prace potrwają jeszcze przy ulicach: Zielona i Zwycięstwa oraz na szutrowej ulicy Wypoczynkowej.

Nie oznacza to jednak końca akcji. Wykonawca do zużycia ma jeszcze połowę z zapisanych w umie materiałów używanych do łatania dziur, a do części ulic wróci ponownie.

- Tak będzie na przykład w przypadku ulicy Niweckiej. Wynika to m.in. z faktu, że dziury wciąż się tworzą lub z tego, że części ubytków danego dania – na przykład z powodów pogodowych – nie udało się załatać od razu – tłumaczy Angelika Kubaczyńska.

Przypomnijmy, że gmina Poręba wciąż zwiększa nakłady na remonty dróg. – To jeden z najważniejszych dla mnie projektów – podkreśla burmistrz Ryszard Spyra.

Aktualnie prowadzona akcja trwać będzie łącznie pięć miesięcy, a do jej zakończenia z nawierzchni w naszym mieście usunięte zostanie aż 2 000 mkw. nierówności.

Podobne wiadomości:

do góry