przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Tego w Porębie dawno nie było! 3-latki wystąpiły w niezwykłym przedstawieniu

27 Marca 2024

Ćwiczyły przez cztery miesiące! Efekt? Aplauz widowni był taki, że nawet najstarsi aktorzy nie mogli powstrzymać się od głośnego śmiechu i nieustających ukłonów. Zobaczcie, jak historię o brzydkim kaczątku profesjonalnie przygotowały…przedszkolaki.

Wzruszające! – tak o występie maluchów z Przedszkola Miejskiego nr 1 im. Misia Uszatka w Porębie, mówiła cała widownia. Maluchy w miniony piątek zaprezentowały się na naprawdę dużej scenie. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie, gdzie jeszcze nie dawno wystąpił zespół „Śląsk” czy znani warszawscy aktorzy.

Z okazji tegorocznego dnia wiosny przygotowały historię o brzydkim kaczątku. – Ćwiczyliśmy przez cztery miesiące, najmłodsze dzieci miały zajęcia z rytmiki, każdy dostał swoją role – mówi Justyna Kłosowska, dyrektorka porębskiego „Uszatka”.

Wreszcie przyszedł ten moment. Ubrane z przepiękne kostiumy, na scenie dały z siebie wszystko. Maluchy odegrały role kaczątek, starsze dzieci – dały popis jak z klasycznego jeziora łabędziego. Całość uzupełniła niezwykła muzyka, a historia toczyła się od samych urodzin kaczątka, aż do czasu, gdy staje się pięknym łabędziem i wyfruwa z gniazda.

- Wspaniała inicjatywa i wspaniałe przedsięwzięcie. Gratuluję zarówno małym aktorom, jak i rodzicom, oraz wszystkim zaangażowanym w takie świętowanie tegorocznego dnia wiosny – nie krył zachwytu burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

 

do góry