przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Przedświąteczne porządki w Porębie: na gminne drogi wyjechały zamiatarki

28 Marca 2024

Przycinki zieleni, grabienie trawników, zbieranie śmieci, a także zamiatanie dróg i chodników, mycie przystanków autobusowych i konserwacja fontann. W Porębie przedświąteczne, wiosenne porządki idą pełną parą!

 

Rozpoczęły się już kilka tygodni temu, a ich efekty widać gołym okiem. Mowa o wiosennych porządkach, jakie prowadzone są na terenie naszego miasta.

Aktualnie pracownicy porębskich Wodociągów sprzątają po pracach związanych z pielęgnacją zieleni. Usunięte zostały stare krzaki, grabiona jest trwa, sprzątane są liście, a także trawniki i skwery.

Burmistrz do porządków zaprosił młodzież

– Nie zliczę już, ile dziesiątek worków ze śmieciami zebraliśmy – mówi Tomasz Turek, prezes porębskiego MPWiK. Jednocześnie apeluje o niezaśmiecanie miejskiej przestrzeni.

Co ważne, z inicjatywy burmistrza Poreby Ryszarda Spyry do prac porządkowych zaangażowane zostały także osoby młode. – Pracują ciężko, by pokazać, że warto dbać o naszą wspólną przestrzeń – mówi burmistrz Ryszard Spyra.

Profesjonalne zamiatanie

Na porębskie chodniki wyjechał miejski ciągnik z zamiatarką. Z kolei na gminne drogi - duża zamiatarka, którą wynajął MPWiK. – Takim pracom zawsze towarzyszy nieco kurzu i hałasu, dlatego uprzejmie proszę mieszkańców o cierpliwość i wyrozumiałość - apeluje burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Przypomnijmy, że w obowiązkach spółki jest zadbanie o około 40 kilometrów dróg gminnych. Zaznaczmy jednocześnie, że infrastruktura drogowa w części należy także do zarządu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (mowa tu o porębskim odcinku DK78) oraz spółdzielni i zarządców nieruchomości. – Te podmioty także powinny zadbać o własną infrastrukturę – zaznacza Urząd Miasta Poręba.

Place zabaw fontanny będą jak nowe

Prace porządkowe nie ominą również porębskich przystanków autobusowych. - Sprzątana jest także przestrzeń wokół przystanków – zaznaczają w MPWiK.

Serwisowanie i wymiana piasku trwa także na terenie porębskich placów zabaw, które oficjalnie uruchomione zostaną już 1 kwietnia.

A i to nie wszystko. Niebawem uruchomione zostaną również dwie fontanny - jedna przy Miejskim Ośrodku Kultury, druga - przy skwerze obok ul. Chopina. Wcześniej zostaną starannie oczyszczone oraz odmalowane.

Czystość na bieżąco utrzymywana jest również na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Wszystkim nam zależy, by nasze miasto było wizytówką. I dokładamy wszelkich starań, by tak właśnie się prezentowało – mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

 

do góry