przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Takiej gali MOK dawno nie widział! Zobaczcie, co działo się na scenie

28 Czerwca 2023

Sześć godzin przed wielkim pokazem dziewczyny nie schodziły ze sceny. Chciały mieć pewność, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Tak rozpoczęła się sobotnia gala porębskiego zespołu Dance Revolution.

Śpiewać podobno każdy może. Tańczyć pewnie też. Ale, by dojść do takiej wprawy jak członkinie grupy tanecznej Dance Revolution, ćwiczyć trzeba naprawdę długo. - Przygotowania do tego występu trwały od stycznia - zdradza Agata Mucha, menadżerka grupy.

W minioną sobotę 24 czerwca, młode porębianki pokazały, co potrafią podczas drugiej już gali w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie, gali podsumowującej rok 2022/2023.

Każdy do gali dołożył własną „cegiełkę”

W przygotowania do gali zaangażowali się niemal wszyscy. Młoda i utalentowana fryzjerka Nikola Bereda zadbała o fryzury dziewcząt. Za dźwięk odpowiedzialny by Mateusz Noszczyk, a czujne oko kamery Mirosława Tomika nagrywało każdy ruch.

W roli prowadzącego wydarzenie obok Agaty Muchy stanął Kamil Janikowski, który wraz z Konradem Walaszkiem wziął także udział w końcowej choreografii zespołu Dance Revolution.

Gościnnie zatańczyła również Kornelia Szczerba, a w tańcu latino nie mogło zabraknąć Agaty Muchy. Co ciekawe, Klub „Senior+” przygotował przepyszny poczęstunek, który zniknął w mgnieniu oka.

W kominiarkach wśród publiczności

Dziewczyny w składzie: Aleksandra Jarosz, Emilia Mucha, Matylda Knapik, Julia Wojdas, Maja Wilczyńska, Maja Podgórska oraz Natalia Tworek, zaczęły galę od mrocznego występu, który wprawił wszystkich w zachwyt. Ustawione pomiędzy publicznością, ubrane w czarne dresy oraz kominiarki, udały się tanecznym krokiem na scenę, gdzie czarne kostiumy zamieniły już za kolorowe.

Dziewczęta tańczyły w grupie, solo oraz w duetach, a każdy z przedstawionego rodzaju tańca nowoczesnego zapierał dech w piersiach, o czym zresztą świadczyły gromkie brawa rozlegające się po sali MOK po każdym występie.

Z amatorek w profesjonalistki

Gala taneczna Dance Revolution podsumowała wszystkie pokazy, w których w ubiegłym roku wzięły udział dziewczyny. Była to również okazja do zatańczenia ostatniej solówki i pożegnania drużyny przez Julię Wojdas, która już we wrześniu opuszcza zespół, jednak - jak zapewnia Agata Mucha - drzwi zawsze będą dla niej otwarte.

Przypomnijmy, działalność grupy porebianie obserwować mogą już od 6 lat. W tym czasie amatorki zmieniły się w profesjonalistki. - Możemy nazwać je Tancerkami przez duże ,,T” - mówiła podczas gali Agata Mucha.

Niemal cała sala była wypełniona, a wśród gości specjalnych znalazł się burmistrz Poręby Ryszard Spyra, który w dowód uznania ich umiejętności i pracy wręczał dziewczynom dyplomy i statuetki.

- Jestem bardzo dumny. To co pokazują, to jest autentyczny, oszlifowany talent i są prawdziwymi diamentami, ambasadorkami naszego miasta na zewnątrz - podsumowywał występ burmistrz Spyra.

Ten, kto nie mógł wziąć udziału w wydarzeniu, może obejrzeć go na YouTubie, albo zarezerwować wolne popołudnie na przyszły rok, ponieważ wszystkich widzów zapewniono, że gale będą kontynuowane.

do góry