Tak Święto Konstytucji obchodziliśmy w Porębie!

5 Maja 2024

Sztandary, uroczyste stroje i mundury. Do tego jeszcze reprezentacje samorządowe z burmistrzem Ryszardem Spyrą na czele oraz przedstawiciele wielu porębskich placówek i instytucji. Zobaczcie, jak w obiektywie wyglądało tegoroczne Święto 3 Maja w naszym mieście.

Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta, którą w parafii Zesłania Ducha Świętego odprawiono w intencji Ojczyzny.

Tuż po niej włodarz naszego miasta Ryszard Spyra wraz z przedstawicielami magistratu, Rady Miasta Poręba oraz lokalnych placówek i instytucji, złożył kwiaty przy pomniku zadedykowanym Poległym Bohaterom w Walkach o Wolność Ojczyzny.

Nie zabrakło również występów artystycznych, w trakcie których zaprezentowały się zespoły muzyczne z Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie.

Tegoroczne obchody 3 Maja zbiegły się z 20. rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tegorocznego Święta Konstytucji w Porębie: