przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Szkoła dostała wyjątkowy prezent na 90-lecie

14 Października 2022

Jubilatka z pewnością na niego zasłużyła. Szkoła Podstawowa nr 2 w Porębie, która w tym roku obchodzi swoje 90. urodziny, w prezencie od miasta dostała wyjątkowy obiekt sportowy.

Wcześniej było tu boisko do koszykówki. - Asfalt z biegiem czasu tak popękał, że praktycznie nie nadawało się już do użytku - wspomina Małgorzata Dychus, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Porębie.

Dawne boisko w czerwcu tego roku zostało przekazane firmie budowlanej. Wykonawca prac w ciągu kilku miesięcy zmienił to miejsce nie do poznania. 4 października dokonano oficjalnego odbioru nowego, przyszkolnego boiska sportowego.

Jest pełnowymiarowe, ogrodzone siatką, dobrze doświetlone. Ma charakter wielofunkcyjny, co oznacza, że można tu grać w piłkę nożną, siatkówkę czy popularnego kosza. Ale to nie wszystko.

W sąsiedztwie istniejącego tutaj placu zabawa dla dzieci, powstała nieduża siłownia pod chmurką. - Ta część inwestycji jest ogólnodostępna. Powstała głównie z myślą o dorosłych. Maluchy zostawić mogą na pobliskim placu zabaw i mają na nich oko, zadbać o własną kondycję fizyczną - zachęca dyrekcja porębskiej SP2.

Nowa inwestycja przy placówce to prezent na przypadające w tym roku 90-lecia porębskiej podstawówki. Sfinansowana została przez Urząd Miasta w Porębie. Jej koszt wyniósł niespełna 500 tysięcy złotych.

do góry