przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Poręba zabezpieczona przed zimą i podwyżkami cen

18 Października 2022

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Porębie rozpoczęło już przygotowania przed Akcją Zima 2022. Zabezpieczyło się też przed podwyżkami cen soli drogowej.

Zbliżająca się wielki krokami zima Poręby z pewnością nie zaskoczy. - Informujemy, że jesteśmy do niej już przygotowani - mówi Mariusz Grabarczyk, prezes porębskiego MPWiK. Spółka w swoim taborze ma trzy ciągniki z pługami i posypywarkami oraz samochód ciężarowy z pługiem i posypywarką.

posypywarki

Co więcej, zgromadziła już zapas soli drogowej na cały sezon, zabezpieczając się przed możliwymi brakami oraz galopującymi cenami tego kruszywa. - To zabiegi związane z brakami w zaopatrzeniu z Ukrainy i Białorusi, które do tej pory stanowiły ponad 50 procent zaopatrzenia Polski w sól drogową - podkreśla prezes Grabarczyk. Dodaje, że na rynku pojawiły się już oferty soli drogowej z Afryki. Problem w tym, że cena soli z tego źródła stanowi ponad 100 procent wartości ceny soli w roku ubiegłym.

posypywarka 2- Nabyliśmy sól drogową bezpośrednio ze źródła, z kopalni. Jej cena była bardzo atrakcyjna, rynkowa jest dużo wyższa. My też staramy się mieć możliwie największe oszczędności, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo mieszkańców - dodają w MPWiK.

Przypomnijmy; MPWiK z ramienia gminy odpowiada za odśnieżanie i zachowanie w czystości ok. 42 kilometrów dróg gminnych, z czego ok. 38 km są to drogi asfaltowe, reszta zaś - drogi wysypane szutrem. Spółka zamiata i odśnieża również miejskie chodniki.

do góry