przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Rozpoczyna się uzupełnianie ubytków w drogach gminnych

3 Kwietnia 2023
Od centrum Poręby w kierunku wschodnim, a później na zachód. Zgodnie z takim planem rozpocznie się akcja łatania dróg gminnych po zimie.

Gmina wyłoniła już wykonawcę prac związanych z naprawami dróg gminnych po zimie. Wcześniej - jak informuje Angelika Kubaczyńska z Referatu Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej - komisja z Urzędu Miasta była na rozpoznaniu sytuacji w terenie. Co ważne, wzięto pod uwagę wszelkie zgłoszenia dotyczące ubytków w jezdniach pochodzące od mieszkańców.

Materiał z odzysku

Dziury w nawierzchni uzupełniane będą mieszanką z recyklera. - Gmina zakupiła ponad 1000 ton frezu, czyli wierzchniej warstwy asfaltu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, polegającym na zakupie materiału z odzysku, mogliśmy zaoszczędzić - podkreślają urzędnicy.

Miejscowe utrudnienia w ruchu

Prace będą prowadzone na bieżąco w kolejnych częściach miasta. Zgodnie z planem rozpoczną się jeszcze przed świętami wielkanocnymi od centrum Poręby. Następnie epika budowlana kontynuować będzie naprawy w kierunku wschodnim, a później przeniesie się na zachód. - Należy liczyć się z miejscowymi utrudnieniami w ruchu - podkreślają urzędnicy.

Wykonawca na usunięcie dziur w drogach gminnych ma czas do końca czerwca, a całkowity koszt tego przedsięwzięcia wyniesie ok. 125 tys zł netto.

Urząd Miasta w Porębie zaznacza, że ubytki w asfalcie wciąż można zgłaszać, osobiście w Referacie Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Porębie, pod nr. tel. 32 6771203 lub radnym ze swoich okręgów wyborczych.

Przypominamy, że gmina poza łataniem dziur w drogach asfaltowych, Urząd Miasta w Porębie systematycznie prowadzi również naprawy dróg szutrowych. Wyremontowana została już ul. Wypoczynkowa, w trakcie takiego remontu (nowa nawierzchnia z rozdrobnionego frezu) jest aktualnie ul. Dębowa.

do góry