przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Rozpoczęły się prace nad porębską Mediateką

27 Stycznia 2022

Miejsce do przyjemnego spędzania czasu dla starszych i młodszych. Z salą multimedialną i książkomatem. Właśnie rozpoczęto prace nad budową porębskiego Klubu Integracji Międzypokoleniowej.

Niegdyś działała tutaj kawiarnia „Kaktus”. W tym roku, na parterze Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie, działać będzie Klub Integracji Międzypokoleniowej, czyli tzw. Mediateka. - Będzie to wyjątkowe miejsce urządzone przede wszystkim z myślą o porębskich seniorach, dzieciach i młodzieży - podkreślają władze Poręby.

Projekt przebudowy mierzącego ok. 165 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej pomieszczenia MOK, ma szeroki zakres. Znalazła się w nim m.in. wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, tynkowanie i malowanie ścian, montaż podwieszanych sufitów, nowej posadzki, a także wyposażenie Mediateki w nowe meble i urządzenia multimedialne. To jednak nie wszystko. Wykonawca prac zobligowany jest także do montażu nowych instalacji oraz budowy nowych sanitariatów.

W ramach prac nad Klubem Integracji Miedzypokoleniowej przewidziano również montaż książkomatu oraz podnośnika dla osób niepełnosprawnych przed wejściem do Klubu (od strony fontanny).

Porębska Mediateka zrealizowana będzie za fundusze z bonu samorządowego, który w zeszłym roku został przyznany gminie. Mowa o 602,461 złotych z kasy Ministerstwa Rozwoju.

 

do góry