przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Rozpoczął się gruntowny remont dachu przy ul. Wojska Polskiego

15 Grudnia 2022

Nowe poszycie wraz z wymianą części deskowania. Do tego także obróbki kominów i orynnowanie. Wykonawca prac remontowanych już jest na dachu budynku przy ul. Wojska Polskiego 2.

Żadne łatanie dziur. Jak zapowiadają przedstawiciele Urzędu Miasta w Porębie, remont dachu w budynku będzie miał charakter kompleksowy. - Jeszcze przed załamaniem pogody, wyłoniony w formie przetargu wykonawca prac remontowych czynił niezbędne przygotowania - mówią urzędnicy.

Co zmieni się po remoncie? Budynek zyska zupełnie nowe poszycie dachowe. Położona zostanie nowa papa termozgrzewalna, ekipa budowlana wymieni też zniszczone deski na dachu na nowe.

- W harmonogramie prac wynikających z umowy znalazło się też nowe orynnowanie, obróbki przy kominach oraz instalacje odgromowe - wylicza Michał Wolff, główny specjalista ds. inwestycji w Urzędzie Miasta Poręba. Dodaje, że zgodnie z ustaleniami, remont dachu budynku przy ul. Wojska Polskiego 2 zakończy się w maju przyszłego roku, a jego koszt wyniesie ok. 392 tysięcy złotych.

To nie pierwszy remont o dużym zakresie, jaki pod adresem Wojska Polskiego 2 zdecydował się przeprowadzić Urząd Miasta w Porębie. Przypomnijmy; w 2020 roku miasto wymieniło lokatorom piece grzewcze.

remont dachu

do góry